سازمان ها موظف به اعطای 9 ماه مرخصی به زنان باردار هستند

1087780 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، سیف الله مردادی، مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت گفت: بر اساس ماده 17 قانون حمایت از خانواده و جوانان جمعیت، به دانشگاه های علوم پزشکی و بهداشت ابلاغ می شود. به خدمات کشور و موسسات و سازمان های مرتبط با وزارت بهداشت، موسسات دولتی و بخش خصوصی ابلاغ شد تا با مرخصی 9 ماهه زنان شاغل و کارکنان کلیه بخش های دولتی و غیردولتی با مزایای کامل موافقت کنند.

وی افزود: همچنین مادران باردار دوقلو و بیشتر می توانند از 12 ماه مرخصی با مزایای کامل برخوردار شوند و تمامی نهادهای ذیربط موظف به اجرای این ابلاغ هستند و نباید آن را برخلاف آن اجرا کنند.

مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: مادران باردار نیز می توانند از 2 ماه آخر بارداری به عنوان مرخصی استفاده کنند و اگر بخش خصوصی مدعی شود مرخصی زایمان کارکنان خود باعث اختلال در کار می شود، این وزارتخانه کار و رفاه پرداخت خواهد کرد این هزینه استراحت را می پردازد و بخش خصوصی باید با مرخصی موافقت کند.

مردادی تاکید کرد: این قانون الزامی است و در صورت عدم موافقت نهاد و سازمان با 9 ماه مرخصی بارداری برای مادران تک فرزند، 12 ماه مرخصی برای مادران 2 فرزند یا بیشتر و 2 ماه آخر بارداری با توجه به اینکه وزارت بهداشت مسئول جمعیت و اجراست. قانون جوانی جمعیت است، با نامه می توان کار کرد.

انتهای پیام/4129/

  60 کارگاه آموزشی مد و لباس برگزار می شود/ تاریخ نگاری و مستندسازی لباس در نظر گرفته شود

دیدگاهتان را بنویسید