سازمان ملل متحد به افغانستان وعده کمک داد/ مکاتب دخترانه نباید بسته شود

1087754 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، مارکوس پوتزل، رئیس دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) گفت: طالبان برای دریافت کمک از جامعه جهانی باید مدارس دخترانه را بازگشایی کنند.

رئیس نمایندگی سازمان ملل متحد در ننگرهار گفت: اگر مدارس دخترانه بازگشایی نشود، کمک های جهانی به افغانستان ادامه نخواهد داشت.

به گفته پوتزل، آموزش حق همه است و سازمان ملل از طالبان انتظار دارد که در موضع خود در مورد بستن مدارس دخترانه در افغانستان تجدید نظر کند.

پوتزل تاکید کرد که سازمان ملل متحد در هر صورت از شهروندان افغانستان مراقبت خواهد کرد، اما رویدادهای سیاسی اخیر باعث واکنش شدید و ایجاد این باور شده است که کمک ها به نیازمندان نمی رسد.

در عین حال، دیده بان حقوق بشر از ادامه تعطیلی مدارس دخترانه در افغانستان ابراز نگرانی کرد و اعلام کرد که تعطیلی مدارس تأثیر عمیقی بر دختران و زنان افغان داشته است.

دیده بان حقوق بشر در گزارشی نوشت: 300 روز از تعطیلی مکاتب دخترانه در افغانستان می گذرد و این مشکل بر روان دختران، خانواده های آنان و آینده افغانستان تأثیر عمیقی گذاشته است.

سارا فرهت، پژوهشگر دیده بان حقوق بشر در این رابطه گفت: میلیون ها دختر در افغانستان هر روز تحصیلات و رویاهای خود را از دست می دهند و جهان باید در این زمینه بیشتر تلاش کند.

انتهای پیام/4129/

  ابراز خوشحالی لواندوفسکی از پیوستن به بارسلونا / تیم ژاوی مقابل تیم بکام

دیدگاهتان را بنویسید