سازمان توسعه تجارت: امضای توافقنامه تجارت آزاد اوراسیا توسط پوتین صحت ندارد

1002738 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، محمودرضا کریمی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر «امضای توافقنامه تجارت آزاد اوراسیا توسط پوتین» در رسانه ها، با اشاره به سازمان توسعه تجارت، این خبر را تکذیب کرد و اظهار داشت: چه توسط رئیس جمهور روسیه امضا شد و اجرای توافقنامه تجارت ترجیحی با اوراسیا را که از 5 نوامبر 1998 به مدت 3 سال لازم الاجرا است، تمدید کرد.

دستیار رسانه ای رئیس سازمان توسعه تجارت ایران افزود: از آنجایی که قرارداد مذکور در آبان ماه سال جاری به پایان می رسد و مذاکرات برای انعقاد قرارداد تجارت آزاد با اوراسیا همچنان ادامه دارد، سران کشورهای عضو این اتحادیه به تجارت قرارداد ترجیحی را تمدید کرد.

به گفته کریمی، مذاکرات ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا برای انعقاد توافقنامه تجارت آزاد هنوز به نتیجه نرسیده است و پیش بینی می شود این مذاکرات پس از حداقل دو دور مذاکره در ماه های آینده به نتیجه برسد.

وی در این زمینه گفت: پس از مذاکرات، متن توافقنامه برای امضای مقامات دو کشور آماده می شود.

دستیار رسانه ای رئیس سازمان توسعه تجارت یادآور شد: پیش از این جمهوری اسلامی ایران و کشورهای اتحادیه اوراسیا با تمدید اجرای توافقنامه تجارت ترجیحی فعلی موافقت کردند.

وی با اشاره به اینکه توافقنامه تجارت ترجیحی از 5 نوامبر 2018 لازم الاجرا شد و اعتبار اولیه آن 3 سال بود، افزود: در حال حاضر ایران و کشورهای اتحادیه اوراسیا به توافق رسیده اند که تا زمان نهایی شدن این توافقنامه، توافقنامه تجارت آزاد انجام شود. توافقنامه تجارت ترجیحی فعلی باید تمدید شود.
کریمی ادامه داد: یادداشت تفاهم (پروتکل) تمدید قرارداد تجارت ترجیحی در اسفند ماه سال گذشته بین 5 کشور اتحادیه اوراسیا و ایران امضا شد و در حال حاضر هر یک از طرف های این قرارداد در حال گذراندن مراحل تایید داخلی هستند. این پسوند
به گفته دستیار رسانه ای رئیس سازمان توسعه تجارت، دولت جمهوری اسلامی ایران نیز در خردادماه امسال تفاهم نامه توسعه تجارت ترجیحی را تصویب کرد.

  از حشرات برای بهبود زخم ها استفاده کنید! - اندیشه معاصر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید