ساداتی نژاد: امیدواریم به زودی کشت ذرت برون مرزی در غنا آغاز شود

1074496 فقط خبر

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی خواستار حل مشکلات زیرکشت 5 هزار هکتار از دام های ایرانی در غنا شد.

ساداتی نژاد در حاشیه مراسم اختتامیه هفتمین نشست کمیته مشترک همکاری های اقتصادی ایران و غنا که 27 و 28 اردیبهشت ماه در تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: مشکلات برطرف می شود تا بتوانیم این کشت را توسعه دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: این محصولات در زمینه کشت فراسرزمینی ذرت بوده که امیدواریم به زودی به نتیجه برسد. این غزلسرای همچنین خواستار مکانیزاسیون در حوزه کشاورزی شد که امیدواریم بتوانیم روابط خود را در حوزه خدمات مکانیزاسیون و توسعه حوزه های دانش بنیان گسترش دهیم.

محمدابراهیم اول، وزیر فرهنگ، هنر و گردشگری غنا نیز بر توسعه همکاری‌های دو کشور تاکید کرد و گفت: این کمیسیون مشترک همکاری برای تقویت روابط اقتصادی، فرهنگی و علمی بین دو کشور تشکیل شده است. کشورها.”

وی با بیان اینکه در این نشست طرفین با اختصاص زمین به سرمایه گذاران ایرانی برای سرمایه گذاری موافقت کردند، افزود: با توجه به گسترش تاج برخی از تصمیمات و توافقات جلسه قبل اجرایی نشد، اما خواستار افزایش همکاری ها هستیم.

وزیر فرهنگ، هنر و گردشگری غنا از حمایت های ایران در آموزش، بهداشت، پتروشیمی، کشاورزی، منابع انسانی، بازاریابی و ارتباطات تقدیر کرد و گفت: توانسته ایم از دانش و علمی که از ایران به دست آورده ایم برای کارهای مفید استفاده کنیم. “

وی با بیان اینکه دو طرف در کمیسیون مشترک به توافقاتی دست یافتند، گفت: اجرای توافقات در این اجلاس منافع زیادی را برای دو طرف به همراه خواهد داشت و ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های بخش خصوصی بین دو کشور ادامه داشته باشد و ایران تقویت شود و ایران رشد از یک اقتصاد بزرگ غرب آفریقا به نفع و در عین حال ایجاد شغل برای جوانان غنا.

  فواد حسین راهی تهران می شود

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید