ساخت محصولات کشاورزی سالم کیفیت را به سفره ایرانیان می افزاید

اجرای بیش از 31 پروژه برای بهبود کیفیت مواد غذایی؛

709 301 فقط خبر

یکی از مهم ترین پیش نیازهای تامین امنیت غذایی، فراهم کردن زیرساخت ها و ابزار است تا اقدامات در این زمینه هدفمندتر و کاربردی تر شود.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا؛ یکی از مهم ترین پیش نیازهای تامین امنیت غذایی، فراهم کردن زیرساخت ها و ابزار است تا اقدامات در این زمینه هدفمندتر و کاربردی تر شود.

تلاش ستاد توسعه بیوتکنولوژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از آنجایی که امنیت غذایی نقش مهمی در تامین امنیت و ارتقای سلامت جامعه دارد، عدم توجه به آن و بسته به بازارهای جهانی عواقب ناخوشایندی برای کشور به همراه خواهد داشت. به کمک شرکت، مؤسسات و مؤسسات دانش بنیان و خلاق مرتبط با این حوزه؛ برای رفع شکاف ها و تلاش برای ارائه غذای سالم به مردم.

«ایجاد شتابدهنده»، «ایجاد استاندارد»، «پنجره ایجاد واحدهای الکترونیکی»، «بازنگری ساختار کدهای ISIC»، «سامانه رهگیری محصولات کشاورزی»، «سامانه توزیع مواد اولیه کشاورزی (کد)»، «هم اندیشی و سمینار آموزشی» هلدینگ، «تدوین برنامه مدیریت یکپارچه تغذیه در جهاد کشاورزی»، «ایجاد بازار محصول سالم و تولید محصول بر اساس تحلیل کلان داده ها»، «راهنماهای تبلیغاتی»، «ایجاد و توسعه شبکه محصولات سالم»، «ریز و جلبک های کلان» طرح آزمایشی تولید»، «حمایت از ایجاد و استقرار نماد طیب» و «اطلس جامع بیوتکنولوژی کشاورزی» 9 مرحله ای است که برای تامین زیرساخت های امنیتی مواد غذایی اجرا شده یا در حال اجراست.

در همین راستا، اقدامات دیگری از جمله «تولید کود زیستی استروویت با تصفیه فاضلاب های حیوانی، شهری و صنعتی»، «تولید صنعتی سموم گیاهی دیابون» و «کود آمینو اسیدی تخصصی استخراج شده از پسماندهای صنایع غذایی» بر روی آنها تعریف شده است. سلامت محصولات کشاورزی برای رساندن محصولات به استانداردهای مرحله اول ساخته شد.

  در حالات روانی مختلف چه بخوریم؟ - اندیشه معاصر

از آنجایی که تضمین امنیت غذایی از زمین های کشاورزی شروع می شود و تمام فرآیندهای تولید و توزیع را شامل می شود و تا سفره های مردم ادامه می یابد، بنابراین یکی از ارتباطات را فراموش می کنیم. دادن این مفهوم آن را بیشتر و بی ثمر می کند.

بر این اساس ستاد طی چند سال گذشته با نگاه ویژه به دامپروری و طیور برای تامین امنیت غذایی، 9 طرح ویژه را در این حوزه اجرا کرده است. اقداماتی از قبیل تشکیل دبیرخانه کارگروه تحقیق و توسعه لاین آریایی، «مقایسه ارقام تجاری مرغ»، «استفاده از ظرفیت مراکز دانش، صنعت و بازار برای توسعه طیور»، «تولید منی، جنین و گوساله اصیل» انقراض سیستانی، «تولید ریزتراشه شناسایی، شناسایی و ثبت دام طبق استاندارد»، «تولید اسفنج واژینال پروژسترون برای دام سبک»، «تولید گوسفند پرمحصول مناسب با شرایط محیطی ایران (نژاد مهربان) ‘، ‘تولید 2 هزار راس بز شیر ممتاز، گوشت و چند نژاد (سانن، مرسیه، بور و موبنده)’ و ‘برنامه اصلاح نژاد گوسفند بومی ایرانی (شال) با تاکید بر استفاده از آلل برولا’.

یکی از طرح های برجسته در این حوزه، احیای خط مرغ است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با تلاش شرکت های دانش بنیان و خلاق از طریق اجرای 5 طرح «تصویب و عقد قرارداد پروژه های تحقیقاتی و توسعه فناوری “. نظارت بر پیشرفت پروژه های تحقیقاتی”، “تهیه سند تحقیق و توسعه برنامه ملی خط آرین”، “راه اندازی و توسعه بستر شبکه تحقیق و توسعه مرغ آرین لاین” و “خرید تعدادی دستاوردها و جمع آوری اطلاعات سویه آرین از مزارع پرورشی» اجرا می شود. .

  دیدار علی باقری و انریکه مورا در وین

در مجموع تمامی این طرح ها با هدف تامین امنیت غذایی اجرا می شود و بخش کوچکی از اقدام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری شرکت های دانش بنیان و گروه های مرتبط در وهله اول به منظور تامین امنیت غذایی است. غذا تهیه کنید و سپس آن را سالم کنید. اقداماتی که بتواند امنیت غذایی را به عنوان یکی از مهمترین اهداف ملی تضمین و تحقق بخشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید