ساخت دانش بنیان «چاپگر چند متری»/ «چاپگرهای ساختمانی» به کمک نهضت ملی مسکن می آید + فیلم

گروه استان های خبرگزاری آنا; یک نمایشگاه عالی محصولات مبتنی بر دانشفناور و خالق استان سیستان و بلوچستان از 17 تا 19 تیر 1401 در محل دائمی نمایشگاه های شهر زاهدان برگزار شد و بسیاری از شرکت های حاضر در این نمایشگاه دانشجویان، دانش آموختگان و یا اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بودند. سیستان و بلوچستان محصولات قابل توجهی ارائه کردند.


بیشتر بخوانید:

حضور 80 شرکت دانش بنیان در نمایشگاه محصولات دانش بنیان، نوآور و خلاق

تولید 30 محصول فناورانه در زمینه کشاورزی و پوشش گیاهی زینتی


دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان به همراه 85 شرکت فناور دیگر صنایع دستی خلاقانه استان، چای ترش، نمک دریا، نرم کننده آب، کرم های پوست و پرورش زالو را برای درمان به نمایش گذاشت.

یکی از شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه، شرکت فناوری «گدروزیا» (بخشی از سیستان تا بلوچستان) بود که پرینترهای سه بعدی خود را به نمایش گذاشت. این شرکت کار می کند.

حضور 80 شرکت دانش بنیان در نمایشگاه محصولات دانش بنیان، نوآور و خلاق

مخدومی در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا، اظهار کرد: از شهریور 1395 فعالیت های تیمی (تیم گدروزیا) با حضور محمدعلی نظیری فعال اقتصادی آغاز شد و منجر به تشکیل تیمی به نام IDEA در سال 1395 شد که با برگزاری دوره های آموزشی آغاز شد. دانشجویان مهندسی نیز شامل شدند.

وی افزود: در این راستا افراد دیگری (که اکنون یک شرکت مستقل دارند) به ما پیوستند و با تلاش یکسان آنها IDEA به دو بخش آموزشی و تولیدی تبدیل شد.

سیمان سیستان و پاکت پرند پلیمر بستری برای راه اندازی تولید پروژه

یکی از اعضای تیم «تکنولوژیست گدروزیا» مستقر در مرکز رشد واحد فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان بیان کرد: کار ساخت و تولید با چند پروژه کوچک توسط سیمان سیستان و پاکت پرند پلیمر آغاز شد. اما به تدریج به دلیل عدم هماهنگی بین افراد و وارد کردن مسائل شخصی به مجموعه IDEA، منحل شد و افراد شرکت ها و مجموعه های خود را جداگانه ثبت کردند.

  وضعیت بحرانی رضایت در قلب اروپا! - اندیشه معاصر

مجدومی یادآور می شود: تقریباً سه ماه بعد با آمدن سجاد کیها، رئیس هیئت مدیره و یکی از اعضای تیم فناوران گدروزیا، اولین بخش طراحی مهندسی در استان سیستان و بلوچستان راه اندازی شد. ما ایجاد کردیم تا با صنعت و پروژه های طراحی، ساخت و ساز ارتباط برقرار کنیم. اما به دلیل عدم اعتماد این صنعت به جوانان و مردم بومی استان سیستان و بلوچستان موفقیتی حاصل نشد.

وی خاطرنشان کرد: همگام با صنعت با تولید دستگاه های تزریق فوم پلی یورتان و ثبت برند زال، اولین تولید این گروه در سال 1397 به سرپرستی صالح کیها برای تولید فیلتر هوای خودروهای سواری و سایر اقلام فوم با به کارگیری 12 نفر از جوانان و به دلیل اشتغالزایی آغاز شد. با اطلاع از ویروس کرونا در کشور، واحد تولیدی زال تعطیل شد.

یکی از اعضای تیم «تکنولوژیست گدروزیا» یادآور شد: اکنون در تلاش هستیم تا تجهیزات کمکی تهیه کنیم که تا به امروز ناموفق بوده است. بنابراین در زمانی که کرونا و مشکلات مختلف گریبان گیر ما شد، بیکار ننشستیم و شروع به طراحی و ساخت دستگاه های شیردوشی دوار سبک وزن، مینی دامپرهای مهندسی معکوس رژیم صهیونیستی و چاپگرهای سه بعدی، ماشین تراش cnc و دستگاه های مرتبط با کرونا از جمله طراحی کردیم. ماشین آلات تولید ماسک و ورودی ها را ضد عفونی کردیم.

مخدومی تصریح کرد: اکنون شرکت گدروزیا با تولید پرینترهای چند متری توانست رتبه دانش بنیان 2 را کسب کند و گام بزرگی برای ساخت پرینترهایی برداشته شده است که کمک زیادی به دولت در نهضت ملی مسکن خواهد کرد.

  جزئیات تغییر زمان برگزاری آزمون دکتری پیچیده دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

وی با بیان اینکه مدیریت شرکت گدروزیا هم اکنون در اختیار سید امیرحسین حسینی دهمیری است، ادامه داد: نیکان صنعت در زمینه ماشین آلات دامپروری نیز فعالیت می کند و محصولات مختلفی را طراحی و تولید کرده است که در حال حاضر بر اساس دانش دو نفر این روند را دنبال می کند. محصولات شیر ​​دوش چرخشی گاو سبک و مینی تخلیه کننده است.

یکی از اعضای تیم «تکنولوژیست گدروزیا» تصریح کرد: یکی دیگر از شرکت هایی که در زمینه ساخت قطعات و ماشین آلات صنعتی فعال است شرکت صنعت بان است که موفق به تولید برخی قطعات صنعتی وارداتی شده و هم اکنون در حال بررسی قطعات دیگر است.

1085887 فقط خبر

مخدومی تصریح کرد: بر اساس سیاست مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان مقرر شد از دستگاه ها و تجهیزات این دانشگاه برای پروژه های عمرانی استفاده شود و در واقع با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری می کنیم که این کار بسیار خوبی است و استفاده نشده است. دستگاه ها و ابزارهایی نیز برای دانشگاه خواهد آورد.

وی ابراز امیدواری کرد از اعتبارات دانشگاه استفاده شود و اقدامات لازم برای دستیابی به پروژه های بزرگ صنعتی انجام شود.

یکی از اعضای تیم “تکنولوژیست گدروزیا” با گلایه از عدم حمایت مسئولان و مدیران و پیشرفت کار با هزینه های شخصی بیان کرد: در گذشته هیچ حمایتی نشده ایم در حالی که 99 درصد پروژه ها را با سرمایه شخصی به اتمام رسانده ایم. و منابع مالی هنگفتی که باید در استان سیستان و بلوچستان هزینه شود در اختیار عده محدودی است و این ما را ناامید می کند.

  اجرای کامل قانون جهش تولید دانش بنیان با تمام ظرفیت های موجود را در اولویت قرار دادیم.

مخدومی تصریح کرد: اگر ایده مورد نظر در هر یک از نمایشگاه های کشورهای اروپایی ارائه می شد، با فرش قرمز از ما استقبال می کردند. اما به دلیل رویکرد انقلابی و میهن پرستی تسلیم چنین کاری نشدیم.

انتهای پیام/4078/4062/

دیدگاهتان را بنویسید