ساخت بازوی رباتیک سه بعدی با امکان تعویض زیر آرنج

1087717 فقط خبر

به گزارش خبرگزاری آنا، گروهی از دانشجویان مهندسی پزشکی دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا در اسپانیا که تیمی به نام «Arm2u» را تشکیل می دهند، اخیراً یک پروتز ترانس شعاعی ساخته اند که جایگزین بازوی گمشده می شود. زیر آرنج است. قابل توجه است که این اندام توسط سیگنال های الکتریکی طبیعی تولید شده توسط انقباضات ماهیچه ای انسان کنترل می شود.

دانش‌آموزان این مطالعه سال گذشته توانستند یک اندام مصنوعی بسازند و اخیراً این گروه از محققان با ایجاد نمونه اولیه یک بازوی روباتیک کاملاً کاربردی که امکان چرخش ساعد و حرکات باز و بسته شدن بازو را فراهم می‌کند، قدمی فراتر گذاشته‌اند. این اندام مصنوعی بر اساس حسگرهای الکترومیوگرافی ساخته شده است که دستورات انقباض عضلانی بیمار را جمع‌آوری می‌کند و این تکانه‌های الکتریکی را به سیگنالی تبدیل می‌کند که میکروکنترلر بتواند آن را بفهمد و از آن استفاده کند.

میکروکنترلر نوعی ریزپردازنده است که دارای حافظه دسترسی تصادفی (RAM) و حافظه فقط خواندنی (ROM)، تایمر، درگاه های ورودی و خروجی (I/O) و یک پورت سریال (Serial Port) در داخل خود تراشه و می تواند ابزارهای دیگر را به تنهایی کنترل کند

این اندام مصنوعی پلی لاکتیک اسید با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده است و بنابراین می توان آن را با هزینه کم تولید کرد.

Lluís Bonet Ortuño، یکی از محققان این مطالعه، گفت: “یکی از اهداف اصلی ما در توسعه اندام مصنوعی ساختن نمونه اولیه با فناوری های مقرون به صرفه بود. به طوری که بتوان آن را به طور مداوم تولید و بدون هزینه زیاد اصلاح کرد. با استفاده از فناوری پرینت سه بعدی می توان این اندام مصنوعی را با هزینه ای بسیار کمتر از پروتزهای مشابه موجود در بازار ایجاد کرد.

  این میوه خوشمزه را به جای قرص خواب بخورید - یک فکر مدرن

همچنین این نمونه اولیه که به طور کامل توسط محققان گروه Arm2u طراحی شده است از چهار قسمت اصلی تشکیل شده است که به صورت هماهنگ با هم کار می کنند. یکی از این چهار بخش، سوکتی است که دستگاه را محکم روی بدنه نگه می دارد. قسمت دوم پرونو است که بیشتر اطلاعات مربوط به وسایل الکترونیکی، عناصر و اطلاعات کنترلی و وضعیت اندام مصنوعی را ذخیره می کند. گریپر هم چیز دیگری است و یک قطعه گیره شکل است که برای دستکاری اجسام استفاده می شود و در نهایت قطعه الکترونیکی که از میکروکنترلر آردوینو Uno برای اتصال سنسورها، موتورها و سایر قطعات برای کنترل دستگاه و گزارش وضعیت آن به کاربر استفاده می کند. میکند.

با این حال، این نمونه اولیه دارای چندین ویژگی است، از جمله صفحه نمایش LCD که به طور مداوم وضعیت عملکرد صحیح اندام مصنوعی را گزارش می دهد و اطلاعاتی در مورد عمر باتری و دمای داخلی از جمله موارد دیگر ارائه می دهد. علاوه بر این، طراحی این اندام مصنوعی جدید قابلیت انطباق را افزایش داده است و به کاربر امکان می دهد اندازه دست را تنظیم کند و آن را راحت تر کند.

انتهای پیام/4167/

دیدگاهتان را بنویسید