سابقه پزشکان در مناطق کم برخوردار کاهش یافت

18933 940 فقط خبر

رئیس کمیسیون آموزش مجلس با تشریح «طرح اصلاح قانون ایجاد عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و تخصصی» گفت: مدت تعهد خدمت برای پزشکان عمومی از 3 برابر به 1.7 افزایش یافته است. بار و برای متخصصان تا 2.5 برابر با اعمال ضرایب محرومیت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در تشریح مصوبه اخیر این کمیسیون درباره «طرح اصلاح قانون ایجاد عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در مقاطع بالاتر و دوره های آموزشی تخصصی» گفت: با این مصوبه راه برای پزشکان مناطق محروم هموار شد به گونه ای که برای پزشکان عمومی مدت تعهد خدمت از 3 برابر به 1.7 و برای متخصصان به 2.5 برابر با اعمال ضرایب محرومیت کاهش یافت. . علیرضا منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: در سال 1388 قانونی در این زمینه وجود داشت که بر اساس آن پزشکان و متخصصانی که 7.5 سال تحصیل کرده بودند باید سه برابر مدت تحصیل خود را در این زمینه بگذرانند. مناطق کمتر برخوردار و 30 درصد از پزشکانی که به دانشگاه منصوب می شوند باید دوره تعهد را بگذرانند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با بیان اینکه امسال 14 هزار پذیرش در رشته های پزشکی داشتیم، افزود: با مصوبه کمیسیون آموزش راه برای پزشکان مناطق محروم به گونه ای هموار شد که برای … الزام به سابقه کار پزشکان عمومی با اعمال ضرایب محرومیت از 3 برابر به 1.7 برابر و برای کارشناسان به 2.5 برابر کاهش یافته است.

منادی سفیدان تصریح کرد: در نتیجه مدت خدمت 21 ساله در مناطق کم برخوردار به 10 تا 11 سال و 15 سال به 8 سال کاهش یافت.

  انواع دیازپام های گیاهی برای خواب آرام - یک فکر مدرن

وی ادامه داد: علاوه بر این پزشکان متعهد به خدمت در مناطق کم برخوردار می توانند پس از 3 سال در دوره های تخصصی شرکت کنند و این پزشکان در همان منطقه ای که متعهد به خدمت هستند توسط دولت استخدام شوند و همچنین تعهد 6 ماهه برای هر کودک خدمت کنید.دکتر کاهش می یابد.

منادی سفیدان معافیت مالیاتی علاوه بر افزایش سقف بهره وری را از دیگر مشوق های این طرح دانست و گفت: البته برای افرادی که از اجرای قانون شکایت می کنند مجازات هایی نیز در نظر گرفته شده است که امیدواریم این راه حل در این بند قطعنامه گنجانده نمی شود.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات علمی و فناوری مجلس تاکید کرد: و در این قانون موارد مناسبی برای جابجایی پزشکان دیده شده است.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید