سئول: دارایی های مسدود شده ایران باید به زودی آزاد شود – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وزارت امور خارجه کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد: معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی در دیدار با معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد که دارایی های بلوکه شده ایران به زودی آزاد شود. .

وزارت امور خارجه کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد که دیپلمات های ارشد هر دو کشور در وین درباره آزادسازی دارایی های بلوکه شده ایران رایزنی کرده اند.

بر اساس این بیانیه، چوی یانگ کان معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی و علی باقری همتای ایرانی وی توافق کردند که دارایی های ایران به زودی آزاد شود.

در بیانیه ای از سوی وزارت خارجه کره جنوبی آمده است که دو طرف توافق کرده اند تا رایزنی های کاری درباره جزئیات روند انتقال انجام دهند.

بدهی کره جنوبی به ایران در ازای خرید میعانات گازی در دو بانک این کشور بالغ بر 7 میلیارد دلار بوده که از سپتامبر 2018 (شهریور 1397) به بهانه تحریم های آمریکا پرداخت نشده است.

چوی این هفته با راب مالی، نماینده آمریکا در ایران و مذاکره کننده ارشد آمریکا در مذاکرات وین، و همچنین انریکه مورا، معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده مذاکرات وین و نمایندگانی از فرانسه، آلمان و بریتانیای کبیر..

چوی جونگ کان روز سه شنبه 5 ژانویه عازم وین شد تا در جریان نشست پنج روزه پیشرفت مذاکرات در وین برای رفع تحریم های یکجانبه علیه آمریکا و شفاف سازی وضعیت منجمد شده با نمایندگان برجام و آمریکا دیدار کند. دارایی های ایران با نمایندگان آلمان. ، روسیه، چین، آمریکا، فرانسه و ایران و معاون رئیس جمهور در امور خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفتگو کردند.

  شرایط خروج از کشور چه تغییراتی دارد؟ - اندیشه معاصر

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1242366

دیدگاهتان را بنویسید