زنان باردار باید از این 10 چیز اجتناب کنند – تفکر مدرن

10 چیزی که زنان باردار باید از آن اجتناب کنند

از استرس دوری کنید

استرس و تنش عصبی به طرز شگفت انگیزی سلامت جسمانی شما را تهدید می کند. به عنوان مثال، در زنان باردار، استرس می تواند باعث یبوست، کمردرد، بی خوابی و حتی منجر شود تولد زودرس یا تولد نوزاد کم وزن.

از گربه های خانگی دوری کنید

اگر گربه شما به ندرت به توکسوپلاسموز مبتلا می شود، باید از شخص دیگری بخواهید که ظرف خاک گربه را در دوران بارداری تعویض کند. اگر فرد دیگری برای انجام این کار ندارید، از دستکش پلاستیکی برای تعویض آن استفاده کنید و بعد از کار دستان خود را بشویید.

توکسوپلاسموز این عارضه ای است که می تواند باعث نقص مادرزادی و ناهنجاری در نوزاد شود. اگر گربه غیر اهلی باشد، طعمه ای که حمل می کند توکسوپلاسموز در این صورت ممکن است این عارضه را داشته باشند و در این حالت گربه لزوماً علائم این بیماری را نشان نمی دهد. با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید گربه خود را در دوران بارداری محدود کنید.

از کافئین اجتناب کنید

در دوران بارداری، عاقلانه است که از مصرف چای یا نوشیدنی های گازدار حاوی کافئین خودداری کنید، زیرا زمانی که شما کافئین مصرف می کنید، در واقع نوزاد متولد نشده نیز این محرک را می خورد. کافئین قلب و مغز را تحریک می کند و مکملی است که خاصیت یک دارو را دارد.

از مصرف مکمل های ویتامین A خودداری کنید

ویتامین A در بسیاری از غذاها به وفور یافت می شود. به ندرت می توانید فردی را پیدا کنید که کمبود ویتامین A داشته باشد و اگر در دوران بارداری بیش از حد از آن مصرف کنید، می تواند برای جنین کشنده و خطرناک باشد و باعث نقص مادرزادی و نقص مادرزادی در نوزاد شود. سقط جنین بودن.

  تعیین 980000 واحد زمین برای نهضت ملی مسکن

770 میکروگرم ویتامین A را در دوران بارداری و در دوران شیردهی 1300 میکروگرم از آن را مصرف کنید و اگر بخواهید این مقدار را در سطح بین المللی تخمین بزنید، می توانید تا 10000 واحد بین المللی ویتامین A را مصرف کنید.

از سیگار کشیدن خودداری کنید

سیگار کشیدن برای جنین شما و همچنین برای خودتان بسیار مضر است و باید به طور کامل از آن اجتناب کنید. در واقع آنقدر مضر است که زنان باردار حتی باید از دود سیگار دیگران دوری کنند. به واسطه سیگار کشیدننوزاد متولد نشده شما اکسیژن کمتری دریافت می کند که می تواند رشد و وزن جنین را کند کند. سیگار کشیدن با تولد زودرس حاملگی عوارض دیگری نیز دارد.

از سموم و آفات از جمله رنگ اجتناب کنید

در سه ماهه اول بارداری، سیستم عصبی جنین به سرعت رشد می کند، بنابراین اجتناب از سموم و از بین بردن آفات و گازها و بخارات سمی در این دوران بسیار مهم است.

برای اطلاع از وجود سموم در مواد شوینده خانگی، برچسب روی ظرف این شوینده ها را بخوانید و از شوینده ها و پاک کننده های طبیعی مانند جوش شیرین و سرکه استفاده کنید.

زنان باردار باید از دسترسی به رنگ های لایه بردار اجتناب کنند، زیرا اگر خانه آنها بیش از 30 سال پیش ساخته شده باشد، برخی از لایه ها احتمالاً حاوی سرب هستند. مطالعات و آزمایشات نشان می دهد که سرب باعث آسیب به مغز در حال رشد و سیستم عصبی جنین می شود.

از سونا، جکوزی و سولاریوم خودداری کنید

پوست زنان باردار به دلیل تغییرات هورمونی و گرمای اضافی جنین راحت‌تر گرم می‌شود. مطالعات نشان می دهد که زنان بارداری که گرمای شدید سونا و جکوزی را تجربه می کنند، نوزادانی با نقص های عصبی دارند (ناهنجاری های عصبی زمانی که مغز و نخاع به درستی شکل می گیرند). آنها نبودند. علاوه بر این، زنان باردار نباید از سولاریوم استفاده کنند، زیرا پوست آنها که در دوران بارداری کشیده شده است، در برابر سوختگی آسیب پذیرتر است.

  چگونه عکس های پاک شده در اینستاگرام را بازیابی کنیم؟ - اندیشه معاصر

از مصرف آسپرین خودداری کنید

در دوران بارداری باید از مصرف داروهای تجویزی خودداری شود، مگر اینکه پزشک شما تأیید کند، زیرا هر چیزی که مصرف می کنید از طریق جفت به جنین شما منتقل می شود.

از ماهی های حاوی جیوه خودداری کنید

زنان باردار باید از ماهی هایی که در بافت چربی خود حاوی جیوه هستند مانند کوسه، اره ماهی، ماهی خال مخالی، تن و ماهی خودداری کنند. (ماهی تن خرد شده و کنسرو شده حاوی جیوه کمتری است، اما همچنان باید در حد اعتدال مصرف شود.)

هنگامی که یک زن باردار بیش از حد جیوه مصرف می کند، جنین او ممکن است دچار آسیب مغزی شود.

افرادی که علاقه مند به ماهیگیری در دریاچه ها و رودخانه های محلی هستند باید در مصرف ماهی هایی که دارای آلاینده های صنعتی در بافت چربی خود هستند، یعنی بی فنیل های پلی کلره، احتیاط کنند. به عنوان مثال، ماهی های آب شیرین مانند سالمون، ماهی اردک، ماهی آزاد در دریاچه ها و رودخانه های آلوده.

به خاطر داشته باشید که این فقط برای افرادی که خودشان در آب های محلی ماهی می گیرند صدق می کند، نه برای افرادی که از فروشگاه ها ماهی می خرند.

مصرف بیش از حد بی فنیل پلی کلراید توسط زنان باردار با کاهش حافظه، دقت و بهره هوشی فرزندان آنها پس از تولد همراه است.

از الکل اجتناب کنید

مصرف هر نوع الکل در هر دوره ای بخصوص در دوران بارداری مضر و خطرناک است. اگر در دوران بارداری الکل مصرف می کنید، الکل از طریق جریان خون به جفت منتقل می شود و الکل همان اثر مخربی را روی جنین می گذارد که روی شما وجود دارد، اما از آنجایی که جنین بسیار کوچکتر است و هنوز در حال رشد است، الکل ممکن است اثرات مرگباری بر روی جنین داشته باشد. به او:

  آخرین وضعیت آلودگی هوای پایتخت

کودک شما ممکن است با سندرم جنین الکل (FAS) به دنیا بیاید یا دارای ناتوانی ذهنی یا جسمی باشد.

هر چیزی که می خورید و می نوشید، و همچنین هر چیزی که نمی خورید یا نمی نوشید، بر رشد جنین در حال رشد شما تأثیر می گذارد. دانستن اینکه در دوران بارداری از چه چیزی اجتناب کنید می تواند به شما در انتخاب بهترین راه برای داشتن یک بارداری سالم و ایمن کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید