زمستان تاریک مهم نیست؛ اوکراین یک اولویت است

وزیر خارجه آلمان:

وزیر امور خارجه آلمان گفت حتی اگر آلمانی ها به قیمت بالای انرژی اعتراض کنند، برلین باید به حمایت از اوکراین و در عین حال حفظ تحریم ها علیه روسیه ادامه دهد.

18440 272 فقط خبر

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا، آنالنا بربوک، وزیر امور خارجه آلمان روز چهارشنبه (31 اوت) در کنفرانسی در پراگ گفت حتی اگر آلمانی ها در اعتراض به قیمت بالای انرژی به خیابان ها بیایند، برلین باید با حفظ تحریم ها علیه روسیه از روسیه حمایت کند.اوکراین. ادامه.

به گزارش «راشا تودی»، بائربوک گفت: اگر به مردم اوکراین قول بدهم تا زمانی که به ما نیاز دارید در کنار شما خواهیم بود، پس می خواهم به قولم عمل کنم. مهم نیست که رای دهندگان آلمانی من چه فکری می کنند، من می خواهم به قولم به مردم اوکراین عمل کنم.

وی سپس با اشاره به تحریم های ضد روسی اتحادیه اروپا تاکید کرد: می خواهم به صراحت بگویم که تا زمانی که اوکراین به من نیاز داشته باشد این موضوع پابرجا خواهد بود.

وزیر خارجه آلمان همچنین گفت: اکنون زمستانی را پیش رو داریم که به عنوان سیاستمداران دموکرات به چالش کشیده می شویم. مردم به خیابان ها می آیند و می گویند که ما توان مالی خود را نداریم. و من (در پاسخ) خواهم گفت بله، می دانم، ما در اقدام اجتماعی به شما کمک خواهیم کرد. اما نمی خواهم خوب بگویم، آن وقت تحریم ها علیه روسیه را متوقف می کنیم.

وی مجددا تاکید کرد: ما در کنار اوکراین خواهیم بود و این به معنای باقی ماندن تحریم ها در زمستان است. حتی اگر کار را برای سیاستمداران بسیار سخت کند.

  طرز تهیه خورش کدو و بادمجان خوشمزه - تفکر معاصر

تحریم انرژی روسیه باعث تورم بی سابقه ای در اتحادیه اروپا و به ویژه در آلمان شده است. روز چهارشنبه، پس از توقف سه روزه تعمیر و نگهداری خط لوله نورد استریم 1، قیمت گاز طبیعی در بازار پول به شدت افزایش یافت.

باربوک در مقاله‌ای که روز چهارشنبه در رسانه‌های آلمانی منتشر شد، گفت که هیچ راهی برای بازگشت به جهان قبل از 24 فوریه (شروع عملیات نظامی روسیه در اوکراین) وجود ندارد و آلمان و اتحادیه اروپا به تحریم‌های طولانی اقتصادی، و تحریم‌ها ادامه می‌دهند. کمپین تبلیغاتی علیه روسیه

اخیرا دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه گفته است که مردم عادی اروپا مجبورند تاوان سیاست های نابخردانه رهبران خود در قبال روسیه را بپردازند، در حالی که متحدان آمریکایی بروکسل از منابع درآمد انرژی ثروتمند می شوند.

پسکوف روز سه شنبه (30 اوت) در گفتگو با خبرنگاران توضیح داد: متاسفانه گام به گام بروکسل و کشورهای اروپایی بی دلیل مطلق خود را نشان می دهند. در انگیزه های ضد روسی، فوران نفرت نسبت به کشورمان و اقدامات کاملاً غیرمنطقی و حتی پوچ در حوزه انرژی است که مردم کشورهای اتحادیه اروپا، انگلیس و … باید هزینه کنند. اما به عنوان مثال برای شرکت های آمریکایی سودآور است. ممکن است، آشکار می شود.

پس از جنگ در اوکراین، اتحادیه اروپا به طور جمعی و کشورهای این بلوک به صورت جداگانه در ماه های اخیر اقداماتی را برای کاهش وابستگی به نفت، گاز و زغال سنگ روسیه انجام داده اند. این اقدامات منجر به افزایش شدید قیمت انرژی در غرب و تهدیدی برای این اتحادیه با توجه به نزدیک شدن به فصل زمستان شده است. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، سیاست اروپایی ها را «خودکشی» توصیف کرد.

  اندیشه های شگرف امام (ره) باید در جوامع مختلف گسترش یابد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید