زمان اعلام نتایج اولیه کنکور مشخص شد

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور مشخص شد

دکتر حسن مروتی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در کنکور 1401 می توانند دو روز پس از اعلام نتایج اولیه نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

مروتی تاکید کرد: پس از اعلام نتایج اولیه 1401 آزمون سراسری، به بازه زمانی مشخصی یعنی. حدود 10 روز برای انتخاب داوطلبان در رشته هایی که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی است و علاقه مندان می توانند بدون آزمون وارد این رشته ها شوند.

معاون آزمون های سازمان سنجش کشور تاکید کرد: برنامه ما این است که همزمان با انتخاب رشته های امتحانی از متقاضیان دوره های بدون آزمون دانشگاه ها و آموزشکده ها ثبت نام کنیم.

مروتی با تاکید بر اینکه ظرفیت پذیرش دانشگاه های بدون آزمون حدود 85 درصد است، گفت: نتایج پذیرش دانشگاه های بدون آزمون در پایان شهریور ماه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

وی تاکید کرد: نتایج تمامی آزمون های سراسری دانشگاه ها و مقاطع تحصیلی از نیمه دوم شهریورماه اعلام می شود.

به گزارش ایسنا، یک میلیون و 489 هزار و 220 داوطلب از گروه های آزمایشی مختلف در چهار روز چهارشنبه 8، پنجشنبه 18، جمعه 10 و شنبه 11 تیرماه در 17 حوزه آزمایشی از 15 کشور خارجی به رقابت پرداختند.

در مجموع تعداد داوطلبان زن در کنکور امسال 915 هزار و 41 نفر و تعداد داوطلبان مرد 574 هزار و 179 نفر است که بر این اساس 61 درصد از کنکورهای امسال زن و 39 درصد مرد هستند.

  فال ابجد امروز 31 آذر 1400 - اندیشه مدرن

دیدگاهتان را بنویسید