زمانی که آغاز سال تحصیلی در تهران با ترافیک مواجه می شود، چه اقدامات ترافیکی برای مهرماه در پایتخت در نظر گرفته شده است؟

31174 786 فقط خبر

گروه عمومی خبرگزاری آنامیتم نمانی; هر ساله با نزدیک شدن به ماه مهرام نگرانی ها و نگرانی هایی در ذهن هموطنان ایجاد می شود، برخی به فکر مدرسه و برخی دیگر به فکر کار درسی خود هستند.

اما در شهر تهران این اضطراب کمی متفاوت است و نه تنها دانش آموزان بلکه بخش زیادی از شهروندان در این روز و هفته اول مهرماه با مشکل مواجه می شوند.

با آغاز به کار مؤسسات آموزشی در هفته اول مهرماه، پایتخت کشور شاهد گره های ترافیکی زیادی است که شاید در تمام فصول سال شاهد آن نباشیم و این امر موجب اختلال در تردد شهروندان تهرانی می شود.

اقدامات سالانه مبارزه با قاچاق

البته هر ساله پلیس راهنمایی و رانندگی تهران، شهرداری تهران و سایر ارگان های مختلف تدابیری را برای کاهش ترافیک و روان سازی آن در نظر می گیرند، اما همچنان شاهد تردد زیادی در پایتخت هستیم. بنابراین بسیاری از کارمندان و افراد شاغل زمان زیادی را در این ترافیک صرف می کنند.

افزایش 30 درصدی ترافیک در مهرماه امسال

امسال پس از گذشت دو سال از شیوع کرونا، مدارس به طور کامل بازگشایی می شوند و از این رو با آغاز فصل پاییز پیش بینی می شود افزایش 30 درصدی تردد در شهر تهران داشته باشیم و در این راستا اقدامات مختلفی از جمله کار شناور انجام شود. ساعت معرفی می شود، ادارات، تغییر ساعت طرح ترافیک و … پیش بینی می شود ترافیک آن روز کاهش یابد.

در همین رابطه محسن منصوری استاندار تهران با اشاره به هماهنگی های انجام شده با معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و کار کشور برای کاهش ترافیک استان تهران درباره تصمیمات اتخاذ شده برای کاهش ترافیک گفت: پیک ترافیک در مهرماه: به منظور کاهش پیک ترافیک در مهرماه، مقرر شد کار ادارات و سازمان های شهر تهران از ساعت 7 تا 9 صبح شناور در نظر گرفته شود و بر اساس این مصوبه، در آنجا قرار گیرد. هیچگونه تغییری در حضور کارکنان در طول روز با رعایت ضوابط و مقررات محل کار و با توجه به زمان ورود کارکنان شناور در محل کار ساعت پایان همان روز به صورت شناور تعیین می شود. مسیر.

  امیر عبداللهیان: تمرکز وزارت امور خارجه بر ارائه تسهیلات به جامعه ایرانی خارج از کشور با آغوش باز - اندیشه معاصر

با ساعت شناور چه چیزی تغییر خواهد کرد؟

وی با بیان اینکه ساعت بازگشایی خدمات بانک ها ساعت 7 صبح و ساعت حضور کارکنان بانک ها 6:30 صبح است، ادامه داد: شروع شیفت صبح کارخانه ها و کارگاه ها ساعت 6 صبح تعیین شده است که انجام می شود. مطابق با سایر شیفت های کاری کارخانه ها و کارگاه ها.

استاندار تهران گفت: تردد، تخلیه و بارگیری کامیون ها و کامیون ها از ساعت 6:30 تا 9 صبح ممنوع است و پلیس راهنمایی و رانندگی طرح تقویت، برخورد و اعمال قانون با متخلفان غیرقانونی را اجرا می کند. مقرر شد استانداران استان نسبت به نظارت و ساماندهی سرویس مدارس در قالب کارگروه ماده 18 و با هماهنگی ادارات کل آموزش و پرورش و سایر نهادهای نگهبانی اقدام و این مصوبات برای مهرماه اجرا و اجرا شود. بازخورد مبنایی برای تصمیم گیری های بعدی خواهد بود.

اما یکی از روش هایی که می تواند تاثیر بسزایی در کاهش ترافیک داشته باشد، استفاده تا حد امکان از وسایل حمل و نقل عمومی و پرهیز از خودروهای تک سرنشین است. البته به شرطی که ناوگان حمل و نقل عمومی در آن روز ترتیب خاصی داشته باشد.

اهداف اتوبوس مدرسه چیست؟

در همین رابطه بهرام نیکاهی مدیرعامل واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به راه اندازی اتوبوس های مدارس برای روزهای اول مهرماه می گوید: در سال های اخیر با آغاز مهرماه و سال تحصیلی جدید شاهد تردد در مسیرهای اتوبوسرانی هستیم. خیابان های تهران و این ترافیک بر نحوه ارائه خدمات تاثیر می گذارد و مدارس نیز تحت تاثیر قرار می گیرند.

  بناهای مذهبی و ملی باید به تصویر کشیده شود

وی با بیان اینکه با تعدد سرویس مدارس موجی از ترافیک ایجاد می شود، ادامه داد: شرکت اتوبوسرانی به عنوان متولی حمل و نقل عمومی در مدیریت شهری در سال تحصیلی جدید 29 دستگاه اتوبوس و ون را تحت عنوان سرویس مدارس مناسب سازی کرد. و امیدواریم دوباره بتوانیم فرهنگ استفاده از خودروهای عمومی را گسترش دهیم.

نیکاهی می گوید: این خدمات با توجه به نیاز آموزش و پرورش در مکان هایی که اعلام می شود خدمات ارائه می کنند و اساسا خط اتوبوس مدرسه در شهرها یا مکان هایی که تمرکز مدارس داریم برقرار است.

در همین رابطه سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نیز در گفت و گو با خبرنگار آنا درباره پیش بینی افزایش 30 درصدی برنامه های پلیس راهنمایی و رانندگی در اول مهرماه گفت: در دوران کرونا امکان پذیر نبود. به دلیل تعطیلی مدارس در مدارس حضور می یابند، اما در اکتبر امسال همه دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی به صورت حضوری در مدارس حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه ترافیک امسال شرایط ترافیکی را به طور کامل به دوران قبل از کرونا برمی گرداند، ادامه داد: احتمال افزایش تردد بیشتر از دوران قبل از کرونا وجود دارد چرا که در آن زمان در تهران افزایش جمعیت و خودرو داشتیم. عادت زنانه.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به اینکه انتظار افزایش 30 درصدی ترافیک در شهر تهران را داریم گفت: حضور خانواده ها برای بردن دانش آموزان به مراکز آموزش و پرورش و مدارس و نبود سرویس مدارس باعث افزایش ترافیک می شود و این مشکل در روزهای اول بازگشایی مکرر مدارس امری طبیعی است.

  346 داوطلب در این آزمون برای جذب کادر آموزشی با هم رقابت می کنند

وی ادامه می دهد: همکارانم اقدامات مختلفی انجام داده اند و انتظار داریم در روزهای ابتدایی مهرماه 17 هزار دستگاه سرویس مدارس را ساماندهی کنیم تا بتوانیم نیاز خانواده ها را برآورده کنیم و بتوانیم فرزندان خود را با خیال راحت به مدرسه بیاوریم و به مدرسه برسانیم. به سلامت

حمیدی با بیان اینکه چندین مورد از جمله شناور بودن ساعت کاری اداره و ادارات مختلف، ممنوعیت تردد کامیون تا ساعت 9 صبح، ایجاد پلیس مدارس، ممنوعیت فعالیت های عمرانی در شهر تهران تا 15 مهر، تغییر ساعت طرح ترافیک را انجام داده ایم، گفت: تا تردد از طریق شهروندان برای امداد رسانی جریان یابد.

حال با توجه به مطالب ذکر شده شهروندان برای کمک به کاهش ترافیک بیشتر از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند و در صورت امکان در ساعات اوج بار به محل کار خود مراجعه کنند تا شاهد کاهش ترافیک پایتخت باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید