زارع پور: درآمد شبکه ثابت اپراتورها را دولت پرداخت می کند

1067890 فقط خبر

به گزارش گروه فناوری خبرگزاری آنا، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود نوشت: هیئت وزیران مصوبه انقلابی توسعه یکی از بزرگترین پروژه های ارتباطی کشور را تصویب کرد. بر اساس این مصوبه، هشت واحد درصد از سهم دولت از درآمد اپراتورهای تلفن همراه در اختیار اپراتورهای مذکور قرار می‌گیرد تا صرف توسعه شبکه ثابت مبتنی بر فیبر نوری و افزایش سرعت و کیفیت ارتباطات ثابت شود.

وی افزود: با این مصوبه اپراتورهای تلفن همراه پس از دریافت مجوز برای دریافت مجوز خدمات ارتباطی همگرا، می توانند با بهره گیری از این امکانات، وارد حوزه ارتباطات ثابت و ایجاد پورت های نوری پرسرعت برای منازل و مشاغل شوند.

زارع پور تاکید کرد: بی شک تخصیص سالانه این رقم قابل توجه توسط دولت سیزدهم نشان از عزم جدی آن برای توسعه زیرساخت های شبکه کشور و دسترسی به شبکه پرسرعت برای رفع نیاز مصرف کنندگان و صاحبان مشاغل و این حسن نیت مردم است. دولت بخش خصوصی را تشویق می کند که هر چه مشارکت در این پروژه و نحوه اجرای آن فعال تر باشد، روان تر خواهد بود.

وزیر ارتباطات گفت: البته دولت و مجلس شورای اسلامی برای رفع محدودیت های پیشروی اپراتورها و تسریع در اجرای این پروژه ملی، در قانون بودجه 1401 برای سایر نهادهای مرتبط نیز تکالیفی پیش بینی کرده اند. و ارگان ها از جمله شهرداری ها و وزارت نیرو گفت: با بهره گیری از توانمندی های آنها، اجرای این طرح ملی با سرعت بیشتری اجرا می شود.

وی افزود: توسعه شبکه فیبر پایه ثابت (FTTx) یکی از پروژه های مهم دولت سیزدهم است که با همکاری همه ذی نفعان تا پایان دولت اجرایی می شود تا از طریق این شبکه به 20 میلیون خانوار ایرانی برسد. شبکه فیبر نوری «همه حق دارند یک شبکه با کیفیت و پرسرعت داشته باشند و ما در وزارت ارتباطات مصمم به اجرای این طرح هستیم.

  محکومیت 62 میلیون تومانی پرسپولیس با شکایت رسول پناه - تفکر مدرن

انتهای پیام/102/

دیدگاهتان را بنویسید