ریه های زمین در خطر نابودی کامل هستند! / وقتی مردم در جنگل ها ریشه می گذارند

افزایش میزان گازهای آلاینده جو زمین و تخریب محیط زیست در اثر فعالیت های انسانی در دهه های اخیر خسارات جبران ناپذیری را به کره زمین وارد کرده است. یکی از مهم ترین پیامدهای تخریب محیط زیست، تسریع تغییرات اقلیمی و افزایش دمای کره زمین است. بررسی ها نشان می دهد که گرمایش زمین باعث خشکسالی های گسترده شده و جان میلیون ها نفر را که در نقاط مختلف جهان زندگی می کنند به خطر انداخته است.

به منظور افزایش آگاهی در مورد اثرات مضر گرمایش زمین و ارائه راه حل های عملی برای مقابله با گرمای بیش از حد، نشست سالانه به مناسبت روز جهانی گرمسیری در 29 جولای (29 ژوئن) برگزار می شود. هدف از برگزاری این کنفرانس بین المللی افزایش آگاهی عمومی از چالش ها و پیامدهای گسترده گرمایش جهانی است. روز جهانی گرمسیری اولین بار در 29 ژوئن 2017 جشن گرفته شد.


بیشتر بخوانید:

اهمیت احیای گونه های کلیدی برای احیای اکوسیستم طبیعی

مرگ تدریجی افراد مبتلا به آلودگی هوا / شرکت های پرتاب فضا، بشریت را نجات می دهد


به طور کلی مناطق استوایی قسمت هایی از زمین هستند که بین مدار استوایی سرطان در نیمکره شمالی و مدار استوایی برج جدی در نیمکره جنوبی قرار دارند. این مناطق دارای آب و هوای گرم و مرطوب و بارندگی شدید در طول سال هستند. اگرچه توپوگرافی و عوامل دیگر بر تغییرات محیط در این نواحی تأثیرگذار بوده و دما در ارتفاعات کمی کمتر است، اما این منطقه معمولاً گرم بوده و دمای هوا بیش از 18 درجه است. تغییرات فصلی کمتر در دمای روزانه. مناطق استوایی 40 درصد از مساحت کل سیاره را پوشش می دهد و مناطق وسیعی از آمریکا، اقیانوسیه، آفریقا و آسیا را پوشش می دهد.

  فرهاد دروغگو شده است! (اولین حمله پین ​​به مجیدی) استقلال دوباره تهدید شد، تفکری مدرن

ریه های زمین در خطر نابودی کامل هستند!  / وقتی مردم در جنگل ها ریشه می گذارند

چالش های جدی زیست محیطی در مناطق استوایی

با توجه به شرایط مساعد دما و رطوبت در مناطق گرمسیری، این مناطق میزبان تقریباً 80 درصد گونه های موجودات زنده هستند و زبان ها و فرهنگ های بسیاری در این مناطق پدیدار شده است. همچنین میزبان نزدیک به 95 درصد از جنگل های حرا جهان بر اساس مساحت و 99 درصد از گونه های حرا در مناطق استوایی است. با وجود تنوع زیستی بسیار بالای این مناطق، میزان انقراض و انقراض گونه های گیاهی و جانوری نیز در مناطق گرمسیری بالاست. این منطقه بیش از نیمی از منابع آب تجدیدپذیر جهان را در خود جای داده است. با این حال، تقریبا نیمی از جمعیت آنها در برابر تنش آبی آسیب پذیر هستند. با رشد زمین در دهه های اخیر، مناطق استوایی با تعدادی چالش از جمله تغییرات آب و هوا، تغییرات آب و هوا، جنگل زدایی و جنگل زدایی و شهرنشینی روبرو هستند.

یکی از موثرترین و بارزترین پوشش های گیاهی این منطقه جنگل های بارانی است که نقش عمده ای در جذب دی اکسید کربن و جلوگیری از گرم شدن هوا دارند. در چند سال گذشته آتش سوزی درختان، هوای گرم، جنگل زدایی و غیره باعث افزایش انتشار مقادیر زیادی دی اکسید کربن در جو زمین شده است. در گذشته ای نه چندان دور، کمربندهای وسیع این جنگل های انبوه از آمریکای جنوبی تا آسیای جنوب شرقی و بخش هایی از آفریقا امتداد داشتند، اما امروزه مراتع وسیع، سویا، نخلستان ها و مناطق مسکونی جایگزین آن ها شده اند. این جنگل زدایی زندگی همه مردم روی کره زمین را تحت تاثیر قرار داده و تهدید می کند. تحقیقات دانشمندان نشان می دهد که انسان حدود دو سوم از پوشش جنگل های استوایی جهان را از بین برده یا از بین برده است.

  الباب المحركة فی مطقة جود العالمیة و تشرك تءرك فی المشركة فی مطقة جود العالمیة و شطرك فیش.

ریه های زمین در خطر نابودی کامل هستند!  / وقتی مردم در جنگل ها ریشه می گذارند

روند جنگل زدایی در آمازون ادامه دارد

جنگل های آمازون یکی از مهم ترین زیستگاه های هزاران گونه گیاهی و جانوری است و اهمیت این جنگل ها برای آب و هوای زمین به حدی است که دانشمندان آن را ریه های سیاره آبی می دانند. در دهه‌های اخیر، جنگل‌های بارانی آمازون در برزیل تحت فشار فزاینده‌ای از سوی مناطق دیگر برای تحریک کشاورزی و رشد محصولات سودآور مانند سویا یا گاو قرار گرفته است. پروژه نظارت و حفاظت از جنگل های بارانی آند (MAAP) با استفاده از تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که در سال 2016، 3 میلیون هکتار از جنگل های بارانی در اثر آتش سوزی و جنگل زدایی از بین رفته است که بیشتر آنها آتش سوزی بوده است. استفاده از سامانه‌های نظارت ماهواره‌ای و اعلام حریق جنگل‌ها در مناطق گرمسیری که سیگنال‌های آتش‌سوزی را برای مدت کوتاهی به مسئولان کشور ارسال می‌کند، میزان آتش‌سوزی را کاهش داده است، اما عوامل دیگری همچنان باعث تخریب جنگل‌ها می‌شوند.

اگرچه کل جمعیت کره زمین در مناطق گرمسیری و جنگل های بارانی زندگی نمی کنند، اما به جرات می توان گفت که تمام ساکنان سیاره آبی از این جنگل ها بهره مند می شوند و از بین رفتن آنها مقادیر زیادی گازهای گلخانه ای را وارد جو می کند که منجر به نرخ های بالایی از این جنگل ها می شود. گرمایش زمین . . می رود.

انتهای پیام/ 4144

دیدگاهتان را بنویسید