رژیم صهیونیستی به روابط با عربستان سعودی اعتراف کرد

1087840 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، شبکه المیادین روز دوشنبه به نقل از رسانه های صهیونیستی اعلام کرد که «آویو کوهاوی» فرمانده ارتش این رژیم سه ماه پیش از آسمان عربستان عبور کرد.

این رسانه ها اشاره ای نکردند که مقصد سفر کوکاوی عربستان سعودی بوده و یا تنها از حریم هوایی این کشور عبور کرده است.

این در حالی است که دولت عربستان هرگونه ارتباط با رژیم صهیونیستی را رد کرده و یک روز قبل از حضور رئیس جمهور آمریکا در نشست جده اعلام کرده بود که اکنون هواپیماهای اسرائیلی می توانند از حریم هوایی این کشور عبور کنند.

رسانه های صهیونیستی 29 تیرماه از فرود هواپیمای ویژه موساد در پایتخت عربستان خبر دادند.

شیمون آران، خبرنگار کانال کن، دوشنبه گذشته از فرود هواپیمای مورد استفاده موساد در پایتخت عربستان سعودی خبر داد.

وی افزود: به احتمال زیاد این اقدام با مقدمات سفر رئیس جمهور آمریکا به منطقه همگام است.

با وجود شواهد فراوان از روابط دیرینه و مستحکم رژیم صهیونیستی با عربستان سعودی، مقامات سعودی بارها این روابط را تکذیب کرده اند.

روزنامه صهیونیستی هارتز در گزارشی از نقش بندر بن سلطان در تحکیم روابط عربستان و رژیم صهیونیستی، او را مهندس ایجاد و تحکیم این روابط معرفی کرده است.

یوسی میلمن در مقاله ای در روزنامه هاآرتص در 21 ژوئیه نوشت: بندر بن سلطان، رئیس شورای امنیت ملی و رئیس سابق سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی با رهبران یهودی و سران موساد و ایهود اولمرت و بنیامین نتانیاهو دیدار می کند. دو وزیر و رئیس جمهور سابق رژیم صهیونیستی سال هاست.

  20 درصد از کل بودجه اجرا شده است

وی افزود: رابطه رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی پس از اعلام طرح صلح عربی در سال 1981 توسط ملک فهد که در آن زمان ولیعهد عربستان بود، شعله ور شد.

میلمان افزود: بغان اگرچه با این طرح مخالف بود، اما با تلاش بندر بن سلطان، این طرح زمینه ساز تسریع در برقراری روابط بین رژیم صهیونیستی و عربستان شد و از آن زمان دیدارهای بندر با نمایندگان موساد آغاز شد.

وی تاکید کرد: از آن زمان تاکنون سران موساد و حداقل دو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با مقامات سعودی دیدار کرده اند و بسیاری از این دیدارها و نشست ها در عربستان سعودی برگزار شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید