رویترز مدعی است که روسیه ذخایر خونی را در مرز با اوکراین مستقر کرده است – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، پس از تبلیغات آمریکا و متفقین علیه روسیه در مورد طرح ادعایی این کشور برای حمله به اوکراین، اکنون ادعا می شود که مسکو تجهیزات جدیدی را به مرز خود منتقل کرده است.

در مصاحبه با رویترز، سه مقام آمریکایی گفتند که ذخایر نظامی روسیه در نزدیکی اوکراین گسترش یافته و شامل منابع خونی همراه با سایر تجهیزات پزشکی است که به این کشور اجازه می دهد تا مجروحان را درمان کند.

مقامات فعلی و سابق ایالات متحده که نامشان فاش نشد، گفتند که شاخص‌های خاصی مانند ذخایر خون در تعیین آمادگی مسکو برای حمله در صورتی که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه تصمیم به حمله به اوکراین بگیرد، بسیار مهم است.

به گزارش رویترز، پنتاگون قبلاً از استقرار “پشتیبانی پزشکی” به عنوان بخشی از ذخایر نظامی روسیه یاد کرده بود، اما ادعای استقرار منبع خون سطحی از جزئیات را اضافه می کند که کارشناسان می گویند برای تعیین آمادگی نظامی روسیه بسیار مهم است.

بر اساس این گزارش، وزارت دفاع روسیه هنوز به درخواست کتبی برای اظهارنظر درباره این ادعا پاسخی نداده است. سخنگوی کاخ سفید و پنتاگون در مورد انتقال خون از روسیه اظهار نظری نکردند.

سه مقام آمریکایی به شرط ناشناس ماندن صحبت کردند، زیرا آنها مجاز به صحبت با رسانه ها نبودند، اما از اظهار نظر بیشتر در مورد زمانی که واشنگتن به طور مشخص حضور آنها در نزدیکی اوکراین را شناسایی کرد، خودداری کردند. در هفته‌های اخیر این اتفاق افتاده است.

حدود دو ماه پیش، رسانه های آمریکایی با استناد به استقرار 100000 نیروی روسی در مرز اوکراین، شروع به جاسوسی و گزارش در مورد احتمال حمله روسیه به اوکراین در اوایل سال جاری کردند که باعث تشدید تنش ها در شرق اروپا شد. روسیه قاطعانه این اتهامات را رد کرده است، اما اصرار دارد که ادامه آتش توپخانه نیروهای اوکراینی علیه منطقه خودمختار روسی زبان واکنش مسکو را برانگیزد.

  ریزش مو در یک روز چقدر طبیعی است؟ - اندیشه معاصر

برای کاهش تنش بر سر اوکراین، مسکو پیشنهاداتی را برای تضمین امنیت غرب برای روسیه ارائه کرده است، از جمله عدم گسترش اتحاد نظامی ناتو به مرزهای این کشور و خروج نیروهای ناتو از منطقه. هفته گذشته، نماینده روسیه با همتایان آمریکایی و ناتو برای بحث در مورد این پیشنهادها دیدار کرد، اما در نهایت غرب آنها را رد کرد.

در همین حال، یک مقام ارشد دولت اوکراین صبح روز جمعه به سی‌ان‌ان گفت که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، در تماس با همتای اوکراینی خود، ولادیمیر زلینسکی، حمله روسیه به این کشور را «نهایی» توصیف کرده و به کی‌یف هشدار داد که آماده مقابله با آن است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1257763

دیدگاهتان را بنویسید