رویاپردازان جدید باید از تخصص اساتید طراحی لباس استفاده کنند/ پوشش هر جامعه ای فرهنگ آن کشور محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار حوزه هنرهای تجسمی گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، نمایشگاه تخصصی «ایران ویجند» به ایستگاه پایانی خود رسید. نمایشگاهی که به نمایش و ارائه محصولات و برندهای تخصصی در حوزه مد و لباس اختصاص داشت. این رویداد با تکیه بر توانمندی طراحان، تولیدکنندگان و برندهای بخش غیر رقابتی یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر میزبان علاقه مندان و فعالان صنعت نساجی و پوشاک در حوزه های مختلف بود. این نمایشگاه فرصت مناسبی را برای جمعی از فعالان مد و لباس از تولیدکنندگان، مدیران موسسات تک منظوره و چند منظوره تا شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه طراحی پارچه و لباس فراهم کرد تا محصولات و دستاوردهای خود را در معرض دید عموم قرار دهند. امیدواریم باز هم شاهد برگزاری نمایشگاه های مشابه در صنعت مد و پوشاک باشیم.

مشکلات قابل تفکیک نیستند صنعت مد و پوشاک

عطیه محققی، مدیر برند «اکلیل حجاب» و تولیدکننده پوشاک ایرانی اسلامی در حاشیه نمایشگاه «ایران ویژند» در گفت وگو با خبرنگار آنا درباره وضعیت فعلی طراحی و تولید پوشاک ایرانی اسلامی گفت: به طور کلی با نگاه به تولید سال های اخیر، وضعیت فعلی طراحی و تولید پوشاک ایرانی اسلامی بهتر شده است، اما واقعیت این است که جای کار بسیار است. ما باید در حوزه پوشش ایرانی اسلامی فعال باشیم و کمک کنیم این حوزه فعال و گسترده شود.

وی درباره مشکلات و چالش های طراحان لباس گفت: مشکلات انگشت شمار نیست اما اگر علاقه ای باشد مشکلات یکی از شیرینی های او محسوب می شود. سختی ها جزء لاینفک سختی های صنعت مد و خیاطی هستند، اما سختی ها شیرین هستند، اما به شرطی که نتیجه مطلوب حاصل شود. ما باید از تجربیات اساتید در این زمینه استفاده کنیم، باید برای حضور در مکان هایی مانند نمایشگاه ها و گردهمایی ها برنامه ریزی کنیم و تالار گفتگو ایجاد کنیم تا بینندگان (برندها) جدید بتوانند از تجربیات اساتید پیشکسوت بهره مند شوند.

  ادعای باشگاه استقلال: سوخت جنایتکاران ما - تفکر مدرن

پارچه ایرانی برای دوخت چادر مناسب نیست

مدیر برند اکلیل حجاب نیز گفت: در تامین مواد اولیه و پارچه با مشکلات زیادی مواجه هستیم. کیفیت پارچه های ایرانی خوب است اما برای همه محصولات قابل استفاده نیست. پارچه ایرانی به اصطلاح «برهنه» نیست و دانه دار است و برای دوخت چادر مناسب نیست. البته این نوع پارچه مزایا و معایبی دارد. اما برای دوخت چادر باید از پارچه وارداتی استفاده کنیم. قیمت پارچه با هر خرید افزایش می یابد، اما باید حاشیه سود را تا حد امکان بالا نگه داریم. این مشکل برای ما و همچنین مشتریان و کاربران یک مشکل است.

رویاپردازان جدید باید از تخصص اساتید طراحی لباس استفاده کنند/ پوشش هر جامعه ای فرهنگ آن کشور محسوب می شود.


بیشتر بخوانید:


پوشش هر جامعه ای فرهنگ آن کشور محسوب می شود

یک محقق در خصوص راه حل این معضل خاطرنشان کرد: به نظر من باید از طراحان و تولیدکنندگان لباس حمایت شود. بارها گفته شده که در حوزه حجاب، عفاف و حجاب مشکلاتی داریم که باید حل شود، اما بیشتر اینگونه است، اما برای این مشکلات چاره ای اندیشیده نمی شود. در واقع لازم است که اقلام، ابزار و مواد اولیه اولیه به راحتی در دسترس ما باشد، اگر در دسترس ما باشد، با قیمت مناسب در اختیار مشتری و کاربر قرار دهیم. به نظر من باید اتحادیه یا انجمنی در این راستا تشکیل شود تا برای حل مسائل و مشکلات صنعت مد و پوشاک تصمیماتی اتخاذ شود و محقق شود.

این تولیدکننده پوشاک ایرانی اسلامی با بیان اینکه چه خواسته ها و پیشنهادهایی از نهادهای سیاستگذار دارد، بیان کرد: از نهادهای سیاستگذار تقاضا داریم صنعت مد و لباس را جدی بگیرند. موضوع پوشش ایرانی اسلامی بسیار مهم است زیرا پوشش هر جامعه ای فرهنگ آن کشور محسوب می شود. برگزاری نمایشگاه و رویداد و هفته عفاف و حجاب کافی نیست و باید برای این صنعت برنامه ریزی کرد.

  اعطای 120 میلیارد تن اعتبار برای حوزه میراث فرهنگی

انتهای پیام/110/

دیدگاهتان را بنویسید