رونمایی از اولین اپراتور هوشمند مانیتورینگ اعلام حریق

994593 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، مراسم افتتاحیه نخستین «اپراتور هوشمند مانیتورینگ اعلام حریق» با حضور احمد صادقی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، حمیدرضا صارمی، معاون شهرسازی و شهرسازی برگزار شد. معماری شهرداری تهران، هادی محضرنیا مدیرعامل فاوا و کادر الله محمدی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و حسین تهرانی مدیرعامل شرکت ارتباطات مبین نت بازداشت شدند.

احمد صادقی در این مراسم گفت: خدا را شاکرم که امروز در جمع شما دوستان شاهد راه اندازی پروژه ای در حوزه اینترنت اشیا هستیم که مدت هاست در حوزه اینترنت اشیا احساس می شود. تکنولوژی در این شهر «اپراتور هوشمند مانیتورینگ اعلام حریق» به منظور پایش هوشمند حریق ساختمان های شهری امکانی است که در هر شهر توسعه یافته و البته شهرهایی که در این راستا گام برمی دارند اتفاق افتاده و در حال رخ دادن است.

وی ادامه داد: پتانسیلی که باعث ایجاد تغییرات اساسی در نحوه تعامل افراد با محیط خود می شود و با ایجاد قابلیت نظارت و کنترل، بهینه سازی عملکرد سیستم ها و فرآیندها، تصمیم گیری بر اساس داده ها و اطلاعات را ممکن می سازد. جدید شوند و در نهایت کیفیت زندگی انسان را بهبود بخشند.

وی افزود: شاید این مشکل جدیدی برای ما باشد اما دنیا بارها آن را تجربه کرده است. همانطور که می دانید عقب ماندگی تاریخی ما در حوزه IOT و به طور مشخص در حوزه فناوری اطلاعات ناشی از تحریم هایی است که به قبل از انقلاب اسلامی بازمی گردد. اما تاریخ به ما نشان می‌دهد که ملت بزرگ ایران همواره از تهدیدها فرصت‌سازی کرده است و اغراق نیست اگر بگوییم ققنوس‌وار ظهور کرده‌ایم.

  رضايت مهرداد از جراحي - انديشه مدرن

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران گفت: گواه این گفته نیز دستاوردهای حوزه فناوری در سال های اخیر است که با وجود تداوم و تقویت تحریم های ظالمانه، در بخش های مختلف حمل و نقل، ورزش، پزشکی و سایر حوزه ها با کمک مردم آمده اند تا شرایط زندگی را برای همه بهبود بخشند و این به دلیل نگاه خلاقانه و علمی نخبگانی است که به خود و این کشور ایمان دارند و قله های پیشرفت را یکی پس از دیگری فتح می کنند. .

صادقی گفت: اکنون شاهد رونمایی از نظارت هوشمند آتش نشانی ساختمان های شهری در مکانی خواهیم بود که چند سال پیش در آتش سوخت و مردم سرزمینمان را داغدار کرد. نواقص با حرکات در زمینه IOT که مطمئنا اگر همین روش در سال 95 در این ساختمان وجود داشت شاید امروز عزیزان همراه ما بودند.

یکی از اعضای شورای شهر تهران گفت: به هر حال ضمن گرامیداشت یاد و خاطره جان باختگان این حادثه دلخراش و آتش نشانانی که داستان ایثار آنها برای همیشه در اذهان و شنیده ها باقی خواهد ماند. می خواهم توجه شما را به چند نکته در زمینه شهر هوشمند معطوف کنم. شهرهای هوشمند تجسم یک رویا در آینده نیستند، اما از 40 سال پیش که این ایده به دنیا مطرح شد، راه حل های نوآورانه اینترنت اشیا این رویا را به واقعیت تبدیل کرده است به گونه ای که اکنون شهرهای هوشمند در برخی از نقاط جهان فعال و به سرعت در حال توسعه هستند. از کپنهاگ دانمارک که در حال حاضر رتبه اول جهان را دارد تا استکهلم سوئد و زوریخ سوئیس گرفته تا سنگاپور به عنوان دومین شهر هوشمند جهان و در همین راستا توکیو، تایپه، سئول، هنگ کنگ، پکن، شانگهای. ، کوالالامپور، دهلی نو و بمبئی از آسیا قابل شمارش است.

  وضعیت تاج قرمز در کشور هیچ فایده ای ندارد

صادقی یادآور شد: پروژه شهر هوشمند در کشور ما در پنج کلانشهر مشهد، اصفهان، تبریز، تهران و ارومیه راه اندازی شده است، اما برای رسیدن به اهداف تعیین شده همچنان نیازمند زیرساخت ها و سرمایه گذاری حداقل از سوی کشورها هستیم که ما را رها نکنند. چون همانطور که می دانید کشورهای همسایه سرمایه گذاری زیادی در این زمینه کرده اند.

و افزود: بنابراین برای داشتن شهر هوشمند نیاز به زیرساختی داریم که به کمک آن بتوانیم از نقاط مختلف شهر داده دریافت کرده و بین آنها ارتباط برقرار کنیم. این اولین قدم در شهر هوشمند است که با حفظ حریم خصوصی افراد در سطوح مختلف حکمرانی مورد استفاده قرار می گیرد. اما باز هم تاکید می کنم که برای داشتن شهر هوشمند به هر 6 عنصر اساسی نیاز داریم.

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران گفت: دولت شهر تهران در دوره جدید با ایجاد پل های ارتباطی بین نهادهای مختلف و فراهم کردن زیرساخت های لازم تلاش کرده است تا در چارچوب توانمندی های خود گام های موثری بردارد. رفع موانع و مقاومت ها ابزار مهمی برای رسیدن به چنین هدف بزرگی است که می تواند کیفیت زندگی مردم شهرمان را بهبود بخشد.

صادقی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای تیم فعلی، امیدوارم با تجهیز این شهر به سامانه هوشمند مانیتورینگ حریق ساختمان های شهری طراحی شده توسط جوانان نخبه این منطقه، نه تنها حوادث تلخ گذشته تکرار نشود. ، بلکه روزهای پر امید و نشاط در این انتظار مردم شهرمان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید