رونق بازار داخلی با محصولات نانویی 324 شرکت دانش بنیان

بر اساس آمار معاونت علمی اعلام شد؛

730 430 فقط خبر

آمارها از رشد و توسعه کمی و کیفی محصولات فناوری نانو در کشور خبر می دهد. روند رو به رشدی که در سال های اخیر سرعت گرفته است.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا؛ آمارها از رشد و توسعه کمی و کیفی محصولات فناوری نانو در کشور خبر می دهد. روند رو به رشدی که در سال های اخیر سرعت گرفته است.

این آمار گواه است؛ یکی از حوزه‌های فناوری که باعث شهرت ایران در جهان شد و آن را در فهرست کشورهای پیشرو قرار داد، حوزه فناوری نانو است. صنعتی که از ابتدای شکل گیری اکوسیستم فناوری و نوآوری با سرعت بالایی در حال توسعه بوده و محصولات مختلفی توسط شرکت های دانش بنیان تولید و عرضه می شود.

بازاری که اکنون بخش بزرگی از آن را تشکیل می دهد، محلی است و نیاز کشور را در صنایع مختلف تامین کرده است. بر اساس آخرین آمار به روز رسانی ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هم اکنون 260 شرکت دانش بنیان و خلاق و 64 شرکت تولیدکننده تجهیزات در این زمینه فعالیت می کنند.

بیشترین سهم این بازار با 30 درصد «تولید مواد اولیه و مواد» است. «ساختمان» و «حمل و نقل» هرکدام با ۱۳ درصد، «پزشکی، بهداشت و درمان» با ۱۱ درصد، «خدمات و لوازم صنعتی» و «انرژی، نفت و صنایع وابسته» با ۸ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. واقع شده است

در رتبه های پایین تر به ترتیب کالاهای خانگی، منسوجات و پوشاک، اپتیک، آب و کشاورزی و بسته بندی و آموزش قرار دارند.

  جزئیات نهایی انتخاب اعضای هیات مدیره پرسپولیس - تفکر نوین

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید