رومانو پرودی نسبت به عواقب تحریم های روسیه علیه ایتالیا و آلمان هشدار داد

1076870 فقط خبر

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا، یکی از چهره های برجسته سیاست ایتالیا و اتحادیه اروپا با پرس تی وی درباره بحران اوکراین و رویدادهای ژئوپلیتیک بعدی صحبت کرد.

رومانو پرودی به پرس تی وی در رم ایتالیا گفت: بارها گفته ام که تاثیر تحریم ها علیه روسیه بر کشورهای مختلف نامتقارن است و پیامدهای آن برای همه یکسان نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه بحران اوکراین تأثیر جدی بر اقتصاد اتحادیه اروپا خواهد گذاشت، افزود: تحریم‌های ایتالیا و آلمان عواقب گسترده‌ای برای سایر کشورهای اتحادیه اروپا خواهد داشت. بدیهی است که عواقب آن برای کشورهایی مانند فرانسه و اسپانیا خفیف تر خواهد بود.

ایتالیا و آلمان کشورهایی هستند که در 20 سال گذشته بیشترین وابستگی را به انرژی روسیه داشته اند. اگرچه رم در تلاش است تا منابع انرژی خود را پس از اعمال تحریم ها علیه روسیه متنوع کند، اما دستیابی به این هدف و جایگزینی گاز روسیه حداقل دو تا سه سال زمان نیاز دارد.

از آغاز درگیری در اوکراین، ایتالیا تلاش کرده است تا وابستگی خود به گاز روسیه را کاهش دهد، گازی که اکنون بیش از 40 درصد از کل واردات گاز این کشور را به خود اختصاص داده است، اما بر اساس گزارش سرویس ملی آمار ISTAT. صادرات ایتالیا به روسیه نشان می دهد. سالانه نزدیک به 50 درصد کاهش یافته است.

به دلیل افزایش بی سابقه قیمت انرژی، تورم در ایتالیا در ماه مارس به 7 درصد رسید که بالاترین نرخ در سه دهه اخیر است.

انتهای پیام/4106/

  تشکیل ستاد جام جهانی با سرپرستی مخبر / تایید کارشناسی برای استحکام سازه های ورزشگاه آزادی

دیدگاهتان را بنویسید