روغن موتورهای نانو باعث افزایش طول عمر خودرو می شود

با تلاش افراد دانش بنیان امکان پذیر شد.

42420 822 فقط خبر

یک شرکت دانش بنیان داخلی موفق به تولید روغن موتور حاوی مواد افزودنی نانومتری شده است که از روغن و موتور خودرو محافظت و عمر آن را افزایش می دهد.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، فرسودگی موتور خودروها در اثر افزایش دما و اصطکاک یکی از مشکلات عمده در حوزه خودرو است که ارتقای کیفیت روغن موتور در این زمینه همواره مورد توجه کارشناسان است. یکی از راهکارهای کارشناسان برای افزایش کیفیت این روغن ها؛ استفاده از افزودنی های نانومتری

این فناوری توسط دانش بنیان فردیس شیمی باختر بومی سازی شده و به کمک این فناوری و محصول جدید؛ امکان محافظت و افزایش عمر روغن و موتور خودرو وجود دارد.

نانو ذرات معلق در روغن موتور به طور کامل در روغن پراکنده شده و منافذ سطوح فلزی را پر می کنند. این امر منجر به تشکیل لایه روغن ضخیم تری بر روی سطوح و روانکاری بهتر قطعات می شود.

نانوذرات الماس بین سطوح فلزی به جلو و عقب می‌چرخند و اصطکاک لغزشی را که معمولاً بین سطوح فلزی ایجاد می‌شود به اصطکاک غلتشی تبدیل می‌کند. این امر در فرآیند راه اندازی و خاموشی بسیار مهم است، زمانی که لایه روغن بسیار نازک است و منجر به اصطکاک لغزشی زیاد بین قطعات فلزی می شود. این مزیت منجر به استارت سریع تر خودرو و تولید گرمای کمتر می شود و در نهایت به افزایش عمر روغن و کاهش مصرف سوخت کمک می کند.

انتهای پیام/

  در تیراندازی در تگزاس و کالیفرنیا سه نفر کشته شدند

دیدگاهتان را بنویسید