روش های تغذیه ای چه نقشی در تعیین جنسیت جنین دارند – تفکر مدرن

این متخصص ژنتیک و مدرس پژوهشکده ابن سینا با اشاره به دستاوردها در حوزه فناوری باروری و ژنتیک گفت: با دستاوردهای ذکر شده و تلفیق دستاوردهای این دو حوزه امروزه امکان جنسیت جنین فراهم شده است.

می‌توانیم با انجام IVF یا لقاح آزمایشگاهی و با نمونه‌برداری از جنین و با استفاده از مهندسی ژنتیک PGD، تشخیص قبل از لانه‌گزینی جنسیت جنین را قبل از انتقال به رحم، تشکیل دهیم. سپس جنین را با جنس دلخواه والدین به رحم مادر منتقل می کنیم.

وی این روش را تنها راه مطمئن و دقیق برای تعیین جنسیت جنین می داند و گفت: در حال حاضر تنها راه دقیق و نزدیک انجام IVF با PGD است. گاهی می شنویم و می بینیم که برخی از پزشکان یا کلینیک ها نیز از روش آی یو آی به عنوان روش نهایی برای انتخاب جنسیت جنین استفاده می کنند که متاسفانه اشتباه است.

دقت روش IUI در انتخاب جنسیت بین 60 تا 80 درصد است.

وی افزود: در روش آی یو آی، منی از مرد گرفته می شود و پس از شستشو و آماده سازی در آزمایشگاه، به رحم زن منتقل می شود تا با تخمک بارور شده و جنین تشکیل شود. روش هایی وجود دارد که می توان قبل از انتقال اسپرم کروموزوم Y را از اسپرم کروموزوم X جدا کرد. یعنی در زبان عامیانه می تواند اسپرم زن و مرد تنها اسپرم هایی که جنسیت زوجین را تشکیل می دهند جدا و منتقل کردند.

این متخصص ژنتیک با بیان اینکه نتیجه روش آی یو آی قطعی نخواهد بود، گفت: با توجه به تکنیک های استفاده شده، دقت این روش در انتخاب جنسیت بین 60 تا 80 درصد است. البته برای دختران دقت این روش بیشتر است و به 90 درصد می رسد اما برای پسران این جدایی بسیار کمتر است. بنابراین این ادعا که با روش IUI می توان جنسیت را به طور قطعی تعیین کرد نادرست است.

  رد آیت الله سیستانی توسط نماینده سازمان ملل – اندیشه معاصر

روش های تغذیه ای چه نقشی در تعیین جنسیت جنین دارند؟

وی در خصوص نقش تغذیه در تعیین جنسیت جنین گفت: شواهد به دست آمده از منابع معتبر علمی نشان می دهد که رژیم غذایی تاثیر قابل توجهی بر جنسیت جنین ندارد.

این دلیلی است که مردم از برخی روش های کم مولد استفاده می کنند تعیین جنسیت او فرزند خود را در چند دسته معرفی کرد:

یکی از دلایل ممکن است کمبود اطلاعات و اطلاعات لازم باشد. شاید بسیاری از وجود چنین امکاناتی در کشور اطلاعی نداشته باشند. دلیل دیگر احتمالاً زمان بر بودن، گران بودن و پیچیده بودن آن است. به عنوان مثال، IUI بسیار ارزان تر و راحت تر از IVF است و برای انتخاب جنسیت با روش IUI نیازی به IVF، آزمایش جنین یا تکنیک های ژنتیکی ندارید. به همین دلیل است که بسیاری ترجیح می دهند این روش ها را امتحان کنند.

رفعتی روش های تغییر جنسیت را پیچیده و پرهزینه توصیف کرد و افزود: از نظر پزشکی و بالینی به هیچ وجه خانواده را به این کار تشویق نمی کنیم. زیرا از یک طرف این عمل پرهزینه و پیچیده است و از طرف دیگر هیچ فایده بالینی برای خانواده ندارد. به ویژه موارد معدودی که در گذشته به دلیل بیماری های مرتبط با جنسیت در خانواده، انتخاب جنسیت به عنوان یک روش درمانی توصیه می شد، اکنون وجود ندارد و با روش های پیشرفته می توان جهش هایی را بدون انتخاب جنسیت یافت، از عود بیماری پیشگیری کرد. خانواده.

وی تاکید کرد: اما ما قادر به قضاوت در مورد تصمیم مشتریان و یا توصیه به آنها نیستیم. اگر زوجی بنا به دلایل شخصی، خانوادگی یا فرهنگی تصمیم به انجام این کار بگیرند تعیین جنسیت جنین این خدمات را دریافت کرده و درخواست می‌کنند، مشروط بر اینکه انتخابشان از تمام جوانب و امکانات و محدودیت‌های این روش در هنگام مشاوره ژنتیک آگاه باشد، این خدمات به آنها ارائه می‌شود و همیشه اولویت ما حفظ سلامت مادر است.

  جزئیات تحویل خودروهای هفته چهارم آبان 1400 - تفکر مدرن

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263391

دیدگاهتان را بنویسید