روشی جدید برای کنترل انسولین – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی Contemporary Thought، مدیریت سطح قند خون نیازمند توجه روزانه افراد مبتلا به دیابت است. اگرچه پیروی از یک رژیم غذایی سالم و افزایش فعالیت بدنی می تواند کمک کننده باشد، اما بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری نیاز به استفاده منظم از انسولین (هورمون اصلی تنظیم کننده قند) دارند.

محققان در ایالات متحده از ساخت یک پچ پر از انسولین خبر دادند که به راحتی به گونه فرد می‌چسبد تا دارو را با روشی کمتر تهاجمی به بدن تزریق کند.

طبق گزارش انجمن دیابت آمریکا، نزدیک به شش میلیون آمریکایی برای کنترل دیابت خود از انسولین استفاده می کنند. افراد اغلب از انسولین با سرنگ یا قلم انسولین یا پمپ های نیمه دائمی کاشته شده استفاده می کنند. این روش ها گاهی تهاجمی و ناهنجار هستند.

دیابت یک بیماری مزمن است که به دلیل اختلال در عملکرد پانکراس که مسئول تولید هورمون انسولین است، ایجاد می شود. انسولین اجازه می دهد تا گلوکز خون وارد سلول های بدن ما شود و از آن برای تولید انرژی استفاده کند. دو نوع دیابت نوع 1 و نوع 2 وجود دارد.

دیابت یک اختلال متابولیک در بدن است. در این بیماری توانایی بدن برای تولید هورمون انسولین از بین می رود و یا بدن در برابر انسولین مقاوم می شود و بنابراین انسولین تولیدی نمی تواند به درستی عمل کند. نقش اصلی انسولین کاهش قند خون از طریق مکانیسم های مختلف است. دو نوع اصلی دیابت وجود دارد. در دیابت نوع 1، تخریب سلول های بتا در لوزالمعده منجر به نقص در تولید انسولین می شود و در نوع 2 مقاومت به انسولین پیشرونده در بدن وجود دارد که در نهایت می تواند منجر به تخریب سلول های بتای پانکراس و نقص کامل در آن شود. تولید انسولین . . در دیابت نوع 2 مشخص است که عوامل ژنتیکی، چاقی و سبک زندگی کم تحرک نقش مهمی برای فرد دارد.

  رضا اسدی در نیم فصل از پرسپولیس جدا شد؟

در دیابت، سرعت و توانایی بدن در استفاده و متابولیسم گلوکز کاهش می یابد و باعث افزایش سطح قند خون می شود که به آن هایپرگلیسمی می گویند. هنگامی که این افزایش طولانی مدت قند در بدن وجود داشته باشد، باعث از بین رفتن بسیاری از شریان های کوچک بدن می شود که می تواند بر اندام های مختلف بدن مانند کلیه ها، چشم ها و اعصاب تأثیر بگذارد.

محققان اخیرا راه‌های دیگری را برای انتقال انسولین از طریق پوست، مانند لوسیون‌های ژل، بررسی کرده‌اند. اما پوست کمی مانع است، بنابراین داروها به آرامی وارد بدن می شوند. در مقابل، پوشش داخلی دهان بسیار نازک است، تقریباً یک چهارم ضخامت پوست، که آن را به مکانی بالقوه برای ورود داروها به جریان خون تبدیل می کند.

در این مطالعه، Sabine Szunerits و همکارانش می خواستند بدانند آیا ماده ای که قبلا ساخته بودند می تواند به استخوان گونه بچسبد و انسولین را به بدن برساند یا خیر. ماده ای که محققان قبلا ساخته اند یک ساختار فیبر پلیمری فعال شده با حرارت است که می تواند داروها را آزاد کند.

محققان ابتدا مربع های کوچکی از ساختار نانوالیاف ساخته شده از الیاف الکتروریسی پلی (اسید اکریلیک)، بتا سیکلودکسترین و اکسید گرافن را در محلول حاوی انسولین به مدت سه ساعت خیس کردند.

الکتروریسی یا الکتروریسی فرآیندی برای تولید نانوالیاف و میکروالیاف از محلول‌های مواد پلیمری، سرامیک‌ها یا محلول‌های مرکب متشکل از نانوذرات پلیمری و همچنین مواد مذاب است. هم محلول مذاب و هم محلول پلیمری را می توان در روش الکتروریسی استفاده کرد. به ریسندگی الکتریکی، ریسندگی الکترواستاتیک یا ریسندگی الکتریکی نیز گفته می شود. همچنین از این روش برای تولید نانوذرات توسط فرآیند الکترواسپری استفاده می شود.

  14 فوتی و شناسایی 719 بیمار جدید عروق کرونر در کشور

محققان سپس تکه های انسولین را روی گونه ها و قرنیه خوک ها اعمال کردند. مرحله بعدی این بود که مواد را به مدت 10 دقیقه با لیزر نزدیک به مادون قرمز تا دمای 122 درجه فارنهایت گرم کنید، سپس مواد فعال شده و انسولین را چندین برابر سریعتر از پوست در دو نوع غشا آزاد کنید. محققان همچنین این برچسب ها را به گونه وابسته به انسولین سه خوک چسباندند. پوشش گونه ها هیچ گونه تحریک بصری یا تغییری در اثر حرارت لیزر نشان نمی دهد. به محض فعال شدن، سطح قند خون خوک کاهش یافت. همزمان، سطح انسولین در پلاسمای حیوانات در حال افزایش است، که به گفته محققان نشان می دهد این پلت فرم اولیه در رساندن انسولین به جریان خون موثر است. در نهایت، شش داوطلب یک نسخه دارونما از این چسب را روی گونه های خود گذاشتند و گفتند که به مدت دو ساعت از آن استفاده می کنند و مشکلی با آن ندارند. محققان گفتند گام بعدی آنها انجام مطالعات پیش بالینی بیشتر بر روی مدل های حیوانی است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263817

دیدگاهتان را بنویسید