روشن: شبکه دلالان دلیل ورود خارجی های نامرغوب است

1089333 فقط خبر

حسن روشن در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا درباره حضور بازیکنان خارجی در لیگ برتر فوتبال ایران این موضوع باعث ارتقای کیفیت تیم ها نشد و این موضوع در فصل گذشته نیز تکرار شد، وی بیان کرد: در تمام لیگ های فوتبال دنیا که می تواند الگویی برای سایر کشورها باشد، جذب بازیکنان خارجی با اصول خاصی انجام می شود و قوانین. برگزاری بازی ملی برای بازیکنان مهم است و حضور در فصل قبل نیز بسیار مهم است. سلامت بازیکن در نظر گرفته شده و تنها دیدن یک یا دو کلیپ چند دقیقه ای کافی نیست. علاوه بر این، عملکرد بازیکن را می توان از بسیاری از سایت ها بررسی کرد و آمار بازی را با جزئیات استخراج کرد تا کیفیت پخش کننده مشخص شود. همچنین دقایقی که بازیکن در زمین بازی می کند، قرار گرفتن او در ترکیب اصلی نیز مهم است.

وی ادامه داد: متأسفانه در فوتبال ایران دلالان نفوذ زیادی در باشگاه ها دارند و رقابت شدیدی بین مدیران ایجاد می کنند تا بتوانند بازیکنانی را که در لیست کوتاه انتخاب کرده اند پای میز مذاکره بیاورند و در نهایت با قراردادی بفروشند که برای آنها بسیار سودآور است. کافی است که بازیکن چند بازی ملی انجام داده باشد، حتی اگر آن بازی ها چند فصل باشد، خیلی از مشکلات حل می شود. با ارائه کلیپی از درخشش این بازیکن، نظر مدیر باشگاه جلب می شود. برای امضای قرارداد همچنین شبکه تجاری خوبی بین دلال ها وجود دارد و بازیکنان خود را به باشگاه هایی می فروشند که برای جذب بازیکن خارجی با هم رقابت می کنند و کوچکترین نگرانی در مورد بازیکنان خود ندارند زیرا بارها بازیکنانی بوده اند که نداشته اند. در چند باشگاه تایید شده و در نهایت حضور آنها در یکی از باشگاه ها قطعی شده است، در حالی که نیم فصل یا یک فصل در هیچ باشگاهی حضور نداشته و منتظر توافق با یک باشگاه هستند.

  برگزاری نشست «از آموزش مجازی تا دانشگاه هوشمند» در نمایشگاه بین المللی کتاب

ملی پوش اسبق فوتبال ایران خاطرنشان کرد: اگر فردی که مجوز واردات خودروی خارجی می گیرد، خودرویی در حد تولید داخل وارد کند، مشتریان زیادی خواهد داشت. بدون شک این اتفاق نخواهد افتاد زیرا معادل محلی آن با قیمت کمتری موجود است. بنابراین خودرویی با کیفیت بالاتر به ایران می آید و با قیمت بسیار بالاتری خرید و فروش می شود. در فوتبال ایران از آنجایی که دلال ها نظارت و کنترل کافی نداشتند، به راحتی جایی برای خود پیدا کردند و مرجع نقل و انتقالات بازیکنان هستند. فدراسیون فوتبال باید به طور کامل وارد این ماجرا شود و از طرفی باشگاه ها معیارهای استانداردی را برای جذب بازیکن خارجی معرفی کنند. اگر باید مبالغ هنگفتی بپردازید و بازیکنان بی کیفیتی را جذب کنید که سرمربی مجبور است روی نیمکت بنشیند، اصلاً لازم نیست برای خارجی ها هزینه کنید. با پرداخت مبلغی بسیار کمتر می توان بازیکن بومی را نیمکت نشین کرد تا باشگاه متحمل هزینه های گزاف و شکایت احتمالی فیفا نشود.


بیشتر بخوانید:


روشن یادآور شد: با توجه به کاهش ارزش پول ایران نسبت به ارزهای بین المللی، نیازی به بورسی شدن باشگاه برای جذب بازیکنان خارجی نیست. لازم نیست میلیاردها پول خرج بازیکن یا بازیکنانی کنید که نمی توانند به تیم کمک کنند. از طرفی وقتی بازیکنان خود را می فروشیم با دریافت مبالغ قابل توجهی در ازای آن باید برای جذب بازیکنان خوب همان مقدار هزینه شود، معیارهای فنی، مالی و سلامت بازیکن نیز لازم است. بارها بازیکنان خارجی مصدوم با تیم های بزرگ ما قرارداد بسته اند و مدت ها مشغول درمان و سپس رسیدن به کیفیت محتوای بازی بوده اند. فراموش نکنیم که باشگاه ها نیز تلاش می کنند وانمود کنند که با مشکلات مالی زیادی روبرو هستند. اگر باشگاهی دچار مشکل مالی شد، اصلاً نیازی به امضای قرارداد به دلار یا یورو نیست، سپس در فیفا پرونده تشکیل دهد. شما نباید فریب چنین مشکلی را بخورید.

  برگزاری مراسم بدرقه کاروان المپیک ناشنوایان با حضور سجادی و صالحی امیری

انتهای پیام/4048/

دیدگاهتان را بنویسید