روسیه پیام رسان های خارجی و شرکت های فناوری را مجازات می کند

9634 630 فقط خبر

سازمان دیده بان ارتباطات روسیه قصد دارد اقدامات تنبیهی علیه برخی شبکه های مجازی و شرکت های فناوری خارجی انجام دهد.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، سازمان دیده بان ارتباطات روسیه قصد دارد برخی شرکت های فناوری خارجی از جمله تیک توک و تلگرام را مجازات کند.

به گزارش جروزالم پست، این سازمان روسی اعلام کرد: ما قصد داریم برخی شرکت ها از جمله زوم، تلگرام، تیک تاک و پینترست را به دلیل حذف نکردن پیام های غیرقانونی مجازات کنیم. “این در پاسخ به شکست شرکت‌ها در حذف محتوایی است که ما آن را غیرقانونی اعلام کرده‌ایم، و اقدامات تنبیهی تا زمانی که شرکت‌ها خواسته‌های ما را رعایت نکنند، ادامه خواهد داشت.”

با این حال، این آژانس مشخص نمی کند که این اقدامات دقیقا چه خواهد بود. تا کنون، روسیه بارها تهدید کرده است که برخی از موسسات فناوری مانند گوگل را مجازات و جریمه خواهد کرد، و دلیل آن نقض قوانین جدید است که انتشار “اطلاعات نادرست” در مورد ارتش روسیه را جرم انگاری می کند.

روسیه که تهاجم نظامی خود به اوکراین را در مارس سال گذشته آغاز کرد، بارها هشدار داده است که این کارزار نظامی را “تهاجم، حمله یا اعلان جنگ” نامید که منجر به مسدود شدن وب سایت ها می شود.

سه‌شنبه گذشته، دادگاه‌های روسیه سرویس پخش زنده توییچ را دو میلیون روبل (حدود ۳۳ هزار دلار) و سرویس پیام‌رسان تلگرام را به دلیل نقض قوانین سانسور نظامی ۱۱ میلیون روبل (۱۷۹ هزار دلار) جریمه کردند.

  باید کیت قاچاق تهیه کنیم

دیدگاهتان را بنویسید