روسیه نسبت به پیامدهای منفی عضویت اوکراین و مولداوی در اتحادیه اروپا هشدار داد

965522 فقط خبر

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا، تصمیم کمیسیون اروپا برای اعطای عضویت اوکراین و مولداوی در اتحادیه اروپا با واکنش تند مسکو مواجه شد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز جمعه گفت که تصمیم رهبران اروپایی برای پذیرش اوکراین و مولداوی به عنوان نامزدهای عضویت در اتحادیه اروپا پیامدهای منفی خواهد داشت و از سوی همسایگان اتحادیه اروپا “بردگی” تلقی خواهد شد.

به گزارش رویترز، اگرچه ممکن است سال ها طول بکشد تا اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا بپیوندند، اما تصمیم برای انتخاب نامزدها نمادی از قصد اتحادیه اروپا برای نفوذ به اعماق اتحاد جماهیر شوروی سابق است.

زاخارووا با صدور بیانیه ای این اقدام رهبران اروپایی را تلاشی برای نفوذ به حوزه نفوذ روسیه در کشورهای مشترک المنافع از جمله اتحاد جماهیر شوروی سابق خواند.

او گفت: «اتحادیه اروپا با تصمیم برای اعطای وضعیت عضویت به اوکراین و مولداوی، تأیید کرده است که به استفاده فعالانه از متحدان ژئوپلیتیکی برای استفاده از آنها برای محدود کردن روسیه ادامه خواهد داد.

وی گفت: با گسترش اوکراین و مولداوی، دو جمهوری شوروی سابق، اتحادیه اروپا به دنبال آرمان های دموکراتیک خود به قیمت توسعه و بردگی سیاسی و اقتصادی همسایگان خود است. او یک قربانی است.

پیشتر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفته بود که اوکراین احتمالا به اتحادیه اروپا خواهد پیوست.

در همین حال، یکی از مقامات دفتر رئیس جمهوری لهستان فاش کرد که برخی از کشورهای اروپایی از انتخاب اوکراین به عنوان نامزد عضویت در اتحادیه اروپا جلوگیری می کنند.

انتهای پیام/4106/

  فراخوان سهام بازماندگان عدالت از خرداد

دیدگاهتان را بنویسید