روسیه مانور راهبردی در سیبری انجام می دهد

1089421 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این کشور در اواخر مرداد و اوایل شهریور مانور راهبردی بزرگی را در منطقه شرق روسیه انجام خواهد داد. این منطقه شامل تمام سیبری و بخشی از مرز روسیه با چین است.

این رزمایش قرار است از 30 اوت تا 5 سپتامبر در شهر وستوک (شرق روسیه) برگزار شود. به نظر می رسد برگزاری این رزمایش در هزاران کیلومتری جبهه جنگ اوکراین پیام روشنی از سوی مسکو به دشمنان غربی مبنی بر آمادگی این کشور برای دفاع و عادی بودن شرایط باشد. این در حالی است که با فرسایش جنگ در اوکراین، تعداد زیادی یگان های نظامی از شرق روسیه هم اکنون به جبهه های جنوب و غرب آن کشور اعزام شده اند.

متیو بولگ، کارشناس امور نظامی در اندیشکده چتم هاوس مستقر در لندن، گفت: «تعداد زیادی سرباز و تجهیزات نظامی از منطقه شرق به اوکراین اعزام شدند و تلفات و خسارات زیادی متحمل شدند. جالب است که ببینیم این واحدها چگونه بازسازی و مورد استفاده قرار می گیرند.”

وزارت دفاع روسیه در بیانیه مطبوعاتی درباره این رزمایش تاکید کرد که «ظرفیت نظامی روسیه برای سازماندهی و اجرای چنین مانوری با وجود تداوم عملیات نظامی ویژه در اوکراین همچنان دست نخورده است». یگان های نیروی زمینی، دریایی و هوایی روسیه قرار است در این رزمایش شرکت کنند.

  بدون سوال سوار ماشین غریبه شدم

دیدگاهتان را بنویسید