روسیه خواستار توقف بی قید و شرط حملات اسرائیل به سوریه شده است

1084741 فقط خبر

دیمیتری پولیانسکی، معاون نماینده روسیه در سازمان ملل متحد گفت که غرب از انتشار بیانیه شورای امنیت در محکومیت حملات هوایی روسیه به فرودگاه بین المللی دمشق روسیه جلوگیری کرده است.

پولیانسکی در نشست شورای امنیت گفت: ما متاسفیم که پیش نویس بیانیه شورای امنیت که توسط ما برای مطبوعات تهیه شده بود به دلیل موضع سیاسی و مغرضانه هیئت های غربی مسدود شد.

به گزارش سایت ریانووستی، او صبح پنجشنبه توضیح داد: «ما بارها و بارها متقاعد شده ایم که رویکردهای سیاسی شما در اصول شما منعکس شده است.

ریانووستی که نسخه ای از بیانیه را دریافت کرده است، اعلام کرد که این بیانیه حملات هوایی اسرائیل به فرودگاه بین المللی دمشق در 10 ژوئن را محکوم می کند.

این دیپلمات روسی با بیان اینکه کشورهای غربی همچنان به حمایت از تروریست ها در سوریه ادامه می دهند، افزود: آنها تلاش می کنند از تروریست ها برای اهداف ژئوپلیتیکی خود استفاده کنند.

وی افزود: وضعیت میدانی در سوریه همچنان متشنج است و تهدید اصلی برای امنیت در سوریه و منطقه، ادامه حضور تعداد زیادی از تروریست‌ها است که در مناطق غیر تحت کنترل دمشق از جمله ادلب و ال پناه گرفته‌اند. -تنف.

به نقل از ریانووستی، روسیه معتقد است که ریشه های این وضعیت انفجاری ادامه معاشقه غرب با عناصر تروریستی در تلاش برای استفاده از آنها برای اهداف ژئوپلیتیکی خود است.

وی افزود: در این راستا، ما متقاعد شده‌ایم که راه حل بحران سوریه در پایان دادن به حضور غیرقانونی نیروهای خارجی در نقض حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه و همچنین توقف بی‌قید و شرط حملات هوایی مکرر اسرائیل است. ،” او گفت.

  بریجت برینک کلید را از سفارت آمریکا در کیف دریافت کرد

پیش از این آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از شورای امنیت خواسته بود تا قطعنامه ناقض حاکمیت سوریه را به بهانه اینکه میلیون ها سوری به کمک بین المللی نیاز دارند، تمدید کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید