روسیه به آمریکا هشدار داد که موشک های دوربرد به اوکراین ارسال نکند

1060851 فقط خبر

آناتولی آنتونوف به ایالات متحده هشدار داد که به دلیل پیامدهای غیرقابل پیش بینی برای امنیت جهانی، سلاح های موشکی دوربرد را به کیف تحویل دهد.

او گفت: «روسیه امیدوار است که تفکر درست (در طرف آمریکایی) بر عرضه ادعایی تسلیحات موشکی دوربرد به اوکراین غلبه کند. ما در حال حاضر از اظهارات جان کربی، هماهنگ کننده جدید ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید برای اجتناب از تصمیم گیری نهایی در مورد این موضوع و ارائه چنین تسلیحاتی استفاده می کنیم و امیدواریم واشنگتن چنین اقدام تحریک آمیزی را انجام ندهد.

سفیر روسیه در ایالات متحده گفته است که روسیه بارها از طریق کانال های دیپلماتیک به ایالات متحده هشدار داده است که ارسال تسلیحات بی سابقه به اوکراین خطر تشدید درگیری را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. آمریکایی ها می دانند که اقدامات آنها چشم انداز صلح را کند می کند.

به گفته سفیر روسیه، اگر چنین تسلیحاتی در اختیار کیف قرار گیرد، این خطر وجود دارد که در نزدیکی مرز روسیه قرار گرفته و اوکراینی ها به شهرهای روسیه حمله کنند.

آنتونوف گفت: «برای پایان دادن به مناقشه در اسرع وقت، واشنگتن و کیف باید واقعیت فعلی را بشناسند و این به آنها اجازه می‌دهد تا به یک راه‌حل سیاسی بروند و از وخامت اوضاع در سطح بین‌المللی جلوگیری کنند».

منابع آمریکایی قبلاً پیشنهاد کرده بودند که دولت آمریکا سامانه‌های موشکی دوربرد را در اختیار کیف قرار دهد. با این حال جان کربی دیروز (جمعه) گفت که ایالات متحده هنوز تصمیم نهایی در مورد تامین MLRS (سیستم های موشکی دوربرد) به اوکراین نگرفته است.

  نمودار قیمت روزانه شیائومی برای چهارشنبه 10 نوامبر 1400 - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4033/

دیدگاهتان را بنویسید