روسیه با ده ها موشک اوکراین را هدف قرار داد

1089601 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، همزمان با تشدید حملات اخیر ارتش اوکراین به مواضع نیروهای روسی در جبهه جنوبی، مسکو برای اولین بار در چند هفته اخیر هدف قرار گرفته است. حومه کیف، پایتخت و دیگر شهرهای این کشور موشکی.

درگیری نظامی در اوکراین که به عنوان بزرگترین درگیری نظامی اروپا پس از جنگ جهانی دوم شناخته می شود، پس از تغییر استراتژی روسیه ابعاد جدیدی پیدا کرد و کل اوکراین بار دیگر در معرض تهدیدات مسکو قرار گرفت.

به گفته اولکسی کولبا، فرماندار منطقه کیف، “موشک به سایت نظامی در ویشگورود واقع در حومه پایتخت اصابت کرد و حداقل 15 زخمی برجای گذاشت.”

کیف دوباره هدف حملات روسیه قرار گرفت روز پنجشنبه، در جریان سخنرانی ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در پارلمان آن کشور، زنگ خطری در پایتخت به صدا درآمد که نشان می دهد حمله موشکی یا هوایی قریب الوقوع است.

ساکنان کیف که پس از عقب‌نشینی روس‌ها از مناطق اطراف پایتخت در نخستین روزهای تهاجم نظامی به کشورشان، به تدریج بازگشت به زندگی عادی را احساس کردند، بار دیگر با موج جدیدی از جنگ، نگران زندگی و خانه‌های خود هستند. تهدیدات مسکو

به گفته یکی از فرماندهان ارشد نظامی اوکراین، منطقه چرنیوتسی واقع در شمال شرق این کشور که هفته هاست مانند پایتخت از سوی نیروهای روسی تهدید نمی شود، اخیرا هدف 10 موشک قرار گرفت.

انتهای پیام/4129/

  3 گزینه نقل و انتقالات مد نظر سرمربی آرسنال

دیدگاهتان را بنویسید