روسیه: ایالات متحده برای گسترش بیماری های خطرناک در اوکراین تلاش می کند

1061260 فقط خبر

اولیگور کریلوف، فرمانده نیروهای حامی حملات شیمیایی و بیولوژیکی نیروهای مسلح روسیه، گفت: پنتاگون در حال کار بر روی 10 پروژه در اوکراین برای گسترش بیماری های خطرناک و مسری است.

به گزارش روسیا الیوم، او گفت که شیوع این بیماری ها می تواند پیامدهای اقتصادی جهانی داشته باشد. به گفته وی، نمونه ای از عوامل عفونی برای بررسی به آمریکا ارسال می شود.

این مقام گفت: به یادداشت تهیه شده توسط دفتر وزیر دفاع در مورد پروژه UP-2 برای بررسی عوامل بیماری زا و خطرات در اوکراین توجه داشته باشید. وظیفه اصلی این پروژه جمع آوری اطلاعات در مورد ساختار مولکولی پاتوژن های توزیع شده در اوکراین و ارسال نمونه ها به ایالات متحده است.

کریلوف همچنین گفت که چنین گزارش هایی به عنوان بخشی از پروژه UP-1 برای مطالعه ریکتسیا (گونه های باکتریایی) و سایر بیماری های منتشر شده توسط بندپایان تهیه شده است.

وی افزود: در این سند آمده است که تمام گروه های پاتوژن خطرناک باید به آزمایشگاه مرکزی منتقل شوند تا انتقال نمونه ها به آمریکا تسهیل شود.

به گفته وی، پروژه بزرگی به نام UP-4 در اوکراین برای بررسی امکان انتشار عفونت از طریق پرندگان مهاجر اجرا شده است. کریلوف گفت: “اسناد دریافتی نشان می دهد که فقط برای دوره نوامبر 2019 تا ژانویه 2020، 991 نمونه بیولوژیکی گرفته شده است.”

وی همچنین خاطرنشان کرد: روسیه اطلاعاتی در مورد اجرای ده پروژه از این قبیل (UP-3، UP-6، UP-8 و UP-10) از ایالات متحده دارد که در این پروژه ها بر روی پاتوژن های خطرناک متمرکز شده است که گسترش آنها اثرات اقتصادی، از جمله تب کریمه کنگو، تب بدون پوست، آنسفالیت منتقله از کنه و تب خوکی آفریقایی.

  مقصد نهایی بیرانوند مشخص شد/ دروازه بان تیم ملی هم تیمی می شود! - اندیشه معاصر

وزارت دفاع روسیه همچنین تأیید کرد که آزمایشگاه‌های بیولوژیکی اوکراین به شبکه‌ای متصل هستند که توسط پنتاگون کنترل می‌شود تا شیوع جهانی بیماری‌های عفونی را کنترل کند.

این مقام روسی همچنین گفت که بر اساس گزارش منتشر شده از سوی سازمان بهداشت جهانی، کشور آبله در غرب آفریقا از نیجریه آغاز شده است، جایی که آمریکا زیرساخت های بیولوژیکی دارد.

نیجریه گزارش می دهد که حداقل چهار آزمایشگاه بیولوژیکی مستقر در واشنگتن وجود دارد.

این مقام روسی از سازمان جهانی بهداشت خواست تا فعالیت آزمایشگاه های آمریکایی در ابوجا، واساریا و والگوس، نیجریه را بررسی کند و نتایج را به جامعه بین المللی گزارش دهد.

موارد آبله فقط در افرادی که به آفریقای مرکزی و غربی سفر می کنند گزارش شده است. اما در هفته گذشته، بریتانیا، اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، ایالات متحده، سوئد و کانادا مواردی از این بیماری را گزارش کرده‌اند که بیشتر در میان مردان جوانی بوده که به آفریقا سفر نکرده‌اند.

در ماه مارس، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که 30 آزمایشگاه بیولوژیکی با بودجه پنتاگون که در توسعه عناصر سلاح های بیولوژیکی نقش دارند در اوکراین مستقر هستند. هدف اصلی این پروژه بررسی عفونت های خطرناک بومی اوکراین بود. مسکو همچنین گفت هانتر بایدن، پسر جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در تأمین مالی برنامه جنگ بیولوژیکی وزارت دفاع ایالات متحده نقش داشته است.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید