روایت هادی حجازی فر از چالش های «مبارک» / مرضیه برومند: برای بودجه دوید

1089599 فقط خبر

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، جشنواره سالانه نمایش عروسکی بزرگداشت مرضی برومند در تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

*از دوران دانشجویی مشکل داشتم

در ابتدای این مراسم هادی حجازی فر دبیر نوزدهمین جشنواره بین المللی نمایش های عروسکی به روی صحنه آمد و گفت: من از دوران دانشجویی یاغی بودم، یادم هست گفتم چرا خواسته هایمان را اینگونه مطرح می کنیم. ? در عوض، بیایید جلوی مرکز هنرهای نمایشی برویم، طناب بزنیم و بودجه بگیریم. می خواهم بگویم که سیستم من همیشه بیشتر تهاجمی بوده تا دفاعی.

حجازی فر با اشاره به بودجه جشنواره نمایش عروسکی گفت: کل بودجه تئاتر در سال جاری 40 میلیارد تومان است که 15 میلیارد آن هزینه کارکنان و 25 میلیارد برای اجرای جشنواره ها و حمایت از گروه های نمایشی باقی می ماند. اما با بودجه مصوب ثابت کردیم که تئاتر عروسکی با رشته های دیگر متفاوت است. 10 میلیارد از این 25 میلیارد را برای جشنواره نمایش عروسکی تصویب کرده ایم اما امیدوارم در روز اختتامیه اعلام کنم خانواده عروسکی بدون استفاده از یک ریال از بودجه دولتی این جشنواره را برگزار کرده است. در واقع تلاش می کنیم این 10 میلیارد تومان را به صندوق دولت برگردانیم.

کارگردان «مقام مهدی» با بیان اینکه در این دوره از جشنواره تغییراتی داریم، تصریح کرد: آسیب هایی را شناسایی کرده ایم در حالی که در نظر داریم خانواده عروسکی را به کار تشویق کنیم، از طرفی مشکل اصلی ما شهرستان ها هستند. سفرهایی به استان ها آغاز کرد که اولین آن تبریز بود. با دوستان میراث فرهنگی به این نتیجه رسیدیم که همه اعضای گروه های تئاتر شهر در تمام ایام جشنواره در تهران حضور داشته باشند، چون مهم این است که آثار را ببینند، بنابراین میانگین 1000 خواهیم داشت. میهمانان.

  فال ابجد امروز 24 آذر 1400 - اندیشه مدرن

حجازی فر افرود: مذاکرات خوبی با شهرداری داشته ایم و تلاش می کنیم کارهای خوب بیاید و در حوزه بین الملل اجرایی شود. اما این کار گران است. بنابراین ما باید نزدیک به 4.5 میلیارد برای چهار گروه خارجی هزینه کنیم، در حالی که مجموع جوایز ما دو و نیم میلیارد هم نیست، یعنی هزینه این گروه های خارجی دو برابر می شود، زیرا می دانستم اگر این کار را انجام دهیم. ، فورا این کار را انجام ندهید. بعضی ها می گویند کره شمالی شده ایم و البته به دلیل تاکید مرکز هنرهای نمایشی بر بین المللی بودن، سعی می کنیم آثار خارجی خوب بیاوریم. به گونه ای که از حضور داوران خارجی نیز استفاده کنیم.

این بازیگر عتبایی با بیان اینکه در این جشنواره جوان می شود، توضیح داد: جوان سازی تنها به معنای سن نیست، بلکه فکر و ایده جدیدی در ذهن داریم. باید بر یک نکته تاکید کنم؛ اینکه ما زحمت نداشتیم شورای سیاستگذاری داشته باشیم چون آن شورا فقط از پنج نام در هر دوره تشکیل می شود که دو جلسه برگزار می کنند و برای آن کار باید نزدیک به نود میلیون به آنها پول بدهیم.

* حوزه های «مبارک»

وی با بیان اینکه هدف اصلی خود بالا بردن سطح نیازهای خانواده عروسکی است، گفت: اخیراً آنچه باعث نگرانی شده بحث حذف مبارک از جشنواره نمایش عروسکی بوده است. تکم یا اینکه عروسک کرمانی جای مبارک را می گیرد، اما کدام فرد عادی برندی را که ساخته و شناخته شده است حذف می کند؟ همه این مشکلات به دلیل اطلاعات اشتباه است، اما هر مشکلی و سوالی داشتید از ما بپرسید. این موضوع به گونه ای بود که حتی زمانی که برای مذاکره به شهرداری رفتم، درخواست عزل مبارک را داشتند.

  واکنش تارتاروس به گل یامگا مقابل ذوب آهن یک تفکر مدرن است

به گفته حجازی فر، تاکنون 130 اجرا در این رویداد به ثبت رسیده است و قرار است تالار قشقایی برای نمایش عروسکی استفاده شود.

دبیر جشنواره تئاتر عروسکی در پایان سخنان خود گفت: این جایگاه جایگاه قانونی من است، برای آن ارزش قائل هستم و هدفم کمک به خانواده تئاتر عروسکی است.

*مدال تئاتر به مرضیه برومند رسید

در ادامه این مراسم از مرضیه برومند به دلیل فعالیت چندین ساله در هنر نمایش عروسکی تجلیل شد.

در این بخش هما جدیکار مدرس و کارگردان نمایش عروسکی و مقصود نعیمی ذاکر مدیر عامل خانه تئاتر مدال خانه تئاتر را به مرضیه برومند اهدا کردند.

جدیکار در این قسمت گفت: همه شما مرضیه و فعالیت های او را می شناسید و البته همه از کلاهبرداری او اطلاع دارید. او هنرمندی عزیز و برجسته است که برای زنده نگه داشتن هنر نمایش عروسکی سختی ها و مشقت های زیادی را پشت سر گذاشته و در این امر موفق بوده است.

سپس نعیمی ذاکر گفت: یکی از اتفاقات زندگی من این بود که در مدتی که در گروه کودک کار می کردم، خانم برومند شناسنامه گروه کودک بود، هر آنچه درباره ما نوشته شده برگرفته از زندگی نامه ایشان است، ایشان همیشه هستند. در آگاهی من من یک قهرمان با روحیه کودکانه هستم. مرضیه برومند کودکان را خوب و با دقت درک می کند. این سوال در آثارش به همان اندازه که در وجودش مشخص است.

* از فرصت جشنواره مطلع شوید

مرضی برومند سپس با ابراز خوشحالی از دبیری هادی حجازی فر برای جشنواره نمایش عروسکی گفت: هادی فردی عمل گرا است. از همه شما تقاضا دارم از این فرصت در جشنواره استفاده کنید، زیرا جشنواره زمانی موفق است که آثار خوبی در آن اجرا شود، پس توصیه می کنم این فرصت را بیابید.

  عمان به توافق عادی سازی روابط با صهیونیست ها نمی پیوندد

وی افزود: دریافت بودجه بسیار دشوارتر از تصویب آن است. بنابراین کار سخت هادی ادامه دارد و او باید دنبال پول بدود. یادم هست در دوره اول که دبیر جشنواره تئاترهای عروسکی بودم از اینکه کار تامین مالی کند پیش می رفت ناراحت بودم و در مورد مهریه خانم ها حرفی زدم اما فقط به خاطر ناراحتی تئاتر بود. . با اینکه اون موقع لعنت کائنات بودیم ولی بیشتر میرفتیم سفارت و مذاکره میکردیم تا حداقل پول بلیط رو برای مهمونها تامین کنیم.

برومند در جایی دیگر درباره موزه عروسک ها گفت: نباید کارهای موازی انجام دهیم، اما مدتی است که درگیر سریال عجیب شهرک خلیلی و دمنه و حواشی عجیب تر آن هستم، اما در اطراف موزه عروسک ها مجبورم می گویم زمینش آماده است مساحت 700 متری آن در خیابان لاستیک 3. با سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی، ارشاد و میراث فرهنگی هم مذاکره کرده ام اما بعد از دو ماه تلاش می کنم، اگر نشد همین راه را ادامه دهید. ، چون یک اجرا امدادی است و فکر می کنم هادی حجازی فر به خوبی از عهده آن برآید.

در بخشی دیگر از این مراسم، هما جدیکار، مریم سعادت و عادل بزدود به روی صحنه رفتند و از مردم و گروه های فعال در ایام کرونا تجلیل کردند.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید