روایت دیدار اعضای کمیسیون پزشکی قانونی، پدر مهسا با وکلای دادگستری/ از امتناع از جراحی مغز تا پذیرش مصرف مواد توسط پدر مهسا امینی.

42105 989 فقط خبر

به گزارش گروه عمومی خبرگزاری آنا، پس از درگذشت تاسف بار مهسا امینی، فرضیه های مختلفی درباره علت مرگ وی مطرح شد.

عده ای از پزشکان در سن 8 سالگی موضوع اصلی بیماری و عمل جراحی او را مطرح کردند و در مقابل گروهی دیگر بدون دلیل و مستند سعی کردند جامعه غمگین را از این حادثه تلخ ملتهب سازند.

اما خانواده مهسا و وکلای خانواده وجود بیماری زمینه ای و حساسیت را تکذیب کردند و پدر مهسا تاکید کرد: دخترش هیچ بیماری نداشته و در سال های اخیر فقط سرما خورده است!

در این شرایط، سازمان پزشکی قانونی به عنوان یک نهاد رسمی، تخصصی و علمی برای تشخیص فوری علت فوت و در اقدامی کم سابقه یا نادر، کمیته ای متشکل از 20 پزشک و متخصص در رشته های مختلف را برای رسیدگی به این پرونده تشکیل داد. و پس از کالبد شکافی و انجام معاینات تخصصی لازم و بررسی کلیه مدارک و آزمایشات موجود، این کمیسیون در 18 مهر 1401 تشکیل جلسه داد و از پدر و وکلای مهسا امینی دعوت کرد تا در مورد علت فوت به نتیجه نهایی برسند.

پدر مهسا در ابتدای این جلسه تاکید کرد که به هیچ وجه نتیجه گیری پزشکی قانونی را نمی پذیرد.

قاضی شهریاری که ضابط قضایی این پرونده است به نکته جالبی اشاره کرد و گفت: به پدر مهسا تلفنی گفتم ممکن است کمیته ای که تشکیل شده مشاوران و کارشناسانی همراه داشته باشند که مهلتی برای جمع آوری مطالب و ارائه نظرات خود دارند. ، و نه ما مانع ایجاد کرده ایم. و ما منتظر بودیم که یکی بیاوری و به پاد رامسا گفت: چرا یکی نیاوردی!

  نتیجه رای مسعود فیاضی، نخست وزیر پیشنهادی - اندیشه مدرن

پدر مهسا به تشریح علل و سابقه بیماری دخترش پرداخت و عمل جراحی مغز را تایید کرد.

اما او گفت: دخترم وقتی به تهران آمد سالم بود و مدام به دروغ می گویند که مریض است و می توانم تایید کنم که مشکلی نداشته و عمل جراحی که انجام داده مربوط به 17-18 سال پیش بوده است.

او ادعا میکند: جراحی او برداشتن چیزی شبیه کیست بود!

صالح نیکبخت وکیل این پرونده در حضور کارشناسان تاکید کرد که مهسا هیچ عمل جراحی مغزی انجام نداده و فقط خال را از پیشانی خود خارج کرده است.

و ادامه داد: تصادفی رخ نداده و پزشکان گفته اند خال او در بیمارستان میلاد عمل شده است!

این وکیل دادگستری در ادامه تاکید کرد: مهسا فقط یک عدد داروی تیروئید مصرف می کرد.

اما پدر در مورد داروهایی که دخترش مصرف می کرد توضیح داد. و گفت: پس از عمل جراحی که توسط دکتر بهرامی فوق تخصص غدد در تبریز انجام شد، داروهای مصرفی وی قرص هیدروکورتیزون و لووتیروکسین بود.

که مرتب می گرفت و هر سال یک سری آزمایش می داد.

بنابراین تصمیم گرفته شد مهسا امینی متولد 1378 از 3 داروی مهم مغز استفاده کرد و در سال های بعد از عمل تحت نظر پزشک متخصص بود.

در ادامه این دیدار مثل ضربه سر نوبت به شبهات رسید.

در این جلسه این پزشک که خود را رادیولوژیست مغز و اعصاب از انگلستان معرفی کرد، گفت: قسم خورده ایم که حقیقت را بگوییم و جدای از عوارض جراحی قبلی مربوط به مغز، یافته دیگر ما سکته مغزی شدید همراه با ایست قلبی است. ، و در واقع. بیماری که می خواهد بر اثر مرگ مغزی بمیرد باید شواهدی در جمجمه داشته باشد.

  همه چیز درباره تحصیل همزمان در 2 رشته تحصیلی

او به پدر مهسا گفت: برای اینکه دلت راحت شود باید بگویم او توسط پلیس کشته نشده است.

در ادامه این جلسه علت قطعی نشدن حضور پدر در کالبد شکافی تشریح شد.

نماینده پزشکی قانونی گفت: هر چند به شما حق می دهم اما از نظر روحی درست نبوده و پزشکی قانونی جز پزشکی قانونی حق حضور در معاینه جسد را ندارد.

وی با اشاره به عکس های جسد قبل و حین تشریح، رو به پدر مهسا کرد و گفت: در این عکس ها مشاهده می شود که نه از گوش و نه از کف سر، خونریزی دارد و نه خونریزی وجود دارد. کبودی زیر چشم این یک آسیب احتمالی را تایید می کند.

اما قاضی شهریاری به این توضیحات بسنده نکرد و با توجه به ادعای پدر متوفی مبنی بر خروج خون از گوش، علت خونریزی از گوش و بینی وی در حین استحمام جسد را جویا شد. و پدر گفت که آن را در توالت دیده است. در ناحیه گوش، چشم و پشت گردن او علائم خونریزی وجود دارد و علت این خونریزی چیست؟

نماینده پزشکی قانونی گفت: در معاینه بالینی هیچگونه خونریزی از گوش، بینی یا دهان مشاهده نشد و هیچ نشانه ای مبنی بر کبودی چشم که حاکی از شکستگی جمجمه باشد، نداریم. در معاینه فیزیکی، نه کالبد شکافی، هیچ نشانه ای از شکستگی استخوان جمجمه پیدا نکردیم.

و افزود: در مورد خونریزی باید عرض کنم که وقتی جسد جمجمه باز می شود و زخم ایجاد می شود طبیعی است که خون بیرون بیاید و این در تشریح اتفاق می افتد.

  کشف تماشاگران در دیدار پرسپولیس و تراکتورسازی+عکس

مظنون لکه خون در بیمارستان نیز توسط شهریاری مطرح شد و نماینده پزشکی قانونی توضیح داد: ایست قلبی باعث ایجاد خون در ریه ها و خونریزی زیاد از گردن اطراف لوله ریوی می شود و این مشکل لزوما به معنای خون نیست. از گوش خارج می شود

این جراح مغز و اعصاب که در 8 سالگی مهسا را ​​عمل کرده و در این جلسه حضور یافته بود به نکته جالبی اشاره کرد و گفت: پدرش تا به حال منکر این عمل بود و حداقل امروز پذیرفت که دخترش عمل شده و دارو مصرف کرده است.

اکنون پس از انتشار پزشکی قانونی و ارائه شواهد علمی مبنی بر وجود بیماری زمینه ای مهسا، نیکبخت وکیل این پرونده در گفت و گو با روزنامه هجدهم مهر گفت که این عمل 15 سال پیش انجام شده است. ، تا آخرین روزهای عمرش دارو مصرف می کرد و تحت نظر پزشک بود.

حتما به خاطر دارید: مهسا در سال 1395 توسط مسعود شیروانی عمل شد و تومور مغزی کودکان داشت.

28 مهرماه این وکیل دادگستری به یکی از روزنامه های کشور گفته بود: برای تشکیل پرونده در یکی از مراجع قضایی انتخاب کرده است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید