روایتی از «مردی که مثل حرفه اش بود» در آخرین شماره خیمه

1083526 فقط خبر

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، مجله خیمه به مناسبت رحلت آیت الله سید عبدالله فاطمی نیا در یکصد و چهل و سومین شماره خود به روایت بی بدیل یک روحانی واقعی می پردازد. نگاهی به روحانیت که کمتر در مجلات، کتاب ها و مقالات دیده می شود.

صد و چهل و چهارمین شماره مجله خیمه در خرداد 1401 برای بیستمین سال متوالی منتشر شد. وی در شماره جدید این مجله در قسمت قمر به مرحوم آیت الله سید عبدالله فاطمی نیا با عنوان «مردی شبیه به حرفه خود» می پردازد. ایشان در مقاله ای از حجت الاسلام حسن فتحی به لطافت استاد فاطمی نیا می پردازند و می فرمایند: «آدمی در این سطح و موقعیت کوچکترین نفسی نداشته و هرگز از خود، کار و سختی هایی که کشیده است، تعریف نکرده است. جمله معروفش این بود که ما از خدا طلبکار نیستیم. «در شرایطی که خودش مریض بود، همسرش مریض بود، پسرش هم سرطان داشت و همه خانواده هنوز در رنج سختی بودند.

این نوع نگاه نشان می دهد که علاوه بر تصویر عمومی و رسانه هایی که در مورد روحانیت منتشر می شود، نوعی از روحانیون نیز وجود دارند که مانند سایر مردم با مشکلات و مشکلات فراوانی روبرو هستند، اما از دیدی منحصر به فرد به زندگی و حوادث می نگرند. و وقتی با داستان زندگی آنها آشنا می شویم، با ظاهر آنها آشنا می شویم.

در مطلبی دیگر، فرزند حجت الاسلام سید علی فاطمی نیا، خاطراتی خوش از زندگی شخصی آیت الله مطلبی و همچنین دختر استاد در یادداشتی با عنوان «صبحانه پدر برای دختر» از ارتباط عاطفی ایشان با پدرش بیان شد.

  سیدعلی موسوی مدیرکل حقوقی بین الملل وزارت امور خارجه شد

سرود «سلام فرمانده» در فایل گزارش خیمه خوانده شده است. در بخشی از این گزارش آمده است: این آهنگ توسط کودکان و نوجوانان در بسیاری از نقاط کشور و حتی خارج از کشور خوانده می شود که واکنش ها و حواشی بسیاری را برانگیخته است، هرچند مخاطبان این اثر از دهه نود هستند. اما فرم موسیقایی این آهنگ باعث شده تا بزرگسالان نیز با کودکان هماهنگ شوند، فعال سازی زبان بدن و حرکات هماهنگ دست، احساس درستی را تولید می کند و مخاطب را به سمت خود جذب می کند.

در قسمت پایانی این گزارش تاکید شده است که «به هر حال اکثر کارشناسان با توجه به ضعف‌های شعر، جوشش آن را پدیده‌ای خاص می‌دانند، اما از سوی دیگر معتقدند که این آهنگ باید همچنان رایج بماند و از دستوری و دستوری دور شود. فضا؛ البته جای تامل دارد که چرا هر ساله یکی از این نوع آثار در کشور تولید و اجرا نمی شود؟

فایل ویژه این شماره خیمه مربوط به «اسلام و محیط زیست» است که آیت الله احمد مبلغی در آن یادداشتی درباره رابطه علم و دین با محیط زیست نوشته است. پدر همچنین در مقاله ای با عنوان «ویرانگرهای محیط زیست در زمین فاسد هستند» به مشکل تخریب محیط زیست توسط عوامل انسانی پرداخت.

گفت و گو با حجت الاسلام محمدرضا مصطفی پور پور با عنوان «حوزه با محیط زیست سروکار ندارد»، گفتگو با محمد صالح طیبانیا با عنوان «بی توجهی به ظرفیت موهبت حفاظت از محیط زیست»، پژوهشگر دین و محیط زیست در گفت و گو با خیمه بخش دیگر از مورد خاص این سوال، چادر است.

  فاصله ما با سطح تکنولوژیکی جهان هر روز در حال کاهش است

در بخش فرهنگی این نشریه، عناوینی چون «هنرمندی که با هیچ چیز دیگر به عشقش نپرداخت»، «ماجرای چرخ گلدوزی»، «زندگی حجت الاسلام چیچیان»، «بچه های ما حوله پاک نمی کنند» آمده است. .

پاسخ سه نفر از کارشناسان به سوالات خیمه با عناوین «تجربه نزدیک مرگ، توهم یا واقعیت»، «زهره اخوان مقدم درباره ایجاد مانع در ارتباط دانشگاه و جامعه»، «از نتایج قرآن پژوهی مردم مطلع شوند»، دغدغه های پیشکسوت قرآن داود جعفری با عنوان «تالار خالی مسابقه» حجت‌الاسلام توکل با عنوان «درس‌هایی از زندگی برای دولت و ملت» در بخش آیینی این نشریه از سیره رضوی می‌گوید.

ماهنامه خیمه برای بیستمین سال متوالی با موضوع هیئت ها و مجالس مذهبی، عاشورا، امام حسین (ع)، ادبیات دینی و شعائر دینی، با مدیرمسئول محمدرضا زائری منتشر می کند.

انتهای پیام/110/

دیدگاهتان را بنویسید