روابط ایران و پاکستان مبتنی بر یک اشتراک فرهنگی هزار ساله است

در دیدار رئیس جمهور و نخست وزیر پاکستان؛

30239 724 فقط خبر

رئیس جمهور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران اراده جدی برای گسترش همکاری ها و ارتقای سطح روابط با پاکستان دارد، گفت: ایران هیچ محدودیتی برای توسعه همکاری ها با پاکستان در زمینه های تجاری، اقتصادی، انرژی و حمل و نقل ندارد.

به گزارش گروه سیاست حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در دومین روز از سفر خود به نیویورک در دیدار با شهباز شریف نخست وزیر پاکستان که در هتل محل اقامت رئیس جمهور انجام شد، گفت: رابطه ایران و پاکستان تعامل معمول دو همسایه نیست، بلکه پیوندی عمیق بر پایه هزاران سال همجواری فرهنگی و اشتراک مذهبی است.

رئیسی با ابراز همدردی با ملت پاکستان بابت سیل اخیر در این کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران از ارائه هر چه در توان دارد برای کمک به سیل زدگان پاکستان دریغ نخواهد کرد.

رئیس جمهور به مناسبت دیدار 5 روز پیش با همتای پاکستانی خود در حاشیه اجلاس سران سازمان شانگهای در سمرقند تصریح کرد: افزایش دیدارها و رایزنی ها بین مقامات دو کشور تأثیر سازنده ای در گسترش همکاری ها و ارتقای سطح همکاری ها خواهد داشت. سطح روابط دو کشور

شهباز شریف نخست وزیر پاکستان نیز در این دیدار با بیان اینکه برای من افتخار بزرگی است که در مدت پنج روز دو بار با جنابعالی دیدار می کنم، گفت: این نشانه این است که ایران و پاکستان اعضای یک خانواده هستند. ما علاقه مند به گسترش هر چه بیشتر روابط به ویژه در حوزه اقتصادی و تجاری با کشور دوست و برادرمان ایران هستیم.

  مربی بلژیکی در راه عراق - تفکری مدرن

نخست وزیر پاکستان از حمایت دولت و ملت ایران از کشورش به ویژه در جریان سیل اخیر قدردانی کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید