رهبر باید از ادبیات احمدی نژاد دوری کند

اعتدال – منصور حقیقت پور نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم در گفت و گو با خبرنگار جمهوری خواه قطعنامه شورای حکومتی علیه ایران وی گفت: من شانس خیلی کمی می دهم که این قطعنامه از شورای حکام به شورای امنیت برسد، زیرا هم لحن و هم ادبیات متن قطعنامه به گونه ای نیست که به شورای امنیت و شورای امنیت منتهی شود. فضای شورای امنیت به گونه ای است که غربی ها می دانند.

وی افزود: بالاخره این غربی ها عقل کمی دارند، وقتی دو نماینده مجلس این مصوبه را وتو کردند و قطعا این قطعنامه توسط این دو عضو شورای امنیت تحمیل شد، نتیجه به آمریکا و اروپا نمی رسد. “.

حقيقت پور مصوبه شوراي حكام را ابزاري براي گرفتن امتياز از ايران در روند مذاكرات احياي برجام دانست و تصريح كرد:

121383 فقط خبروی ادامه داد: احساس می کنم آمریکا و اروپا خیلی حواسشان پرت شده است و اگر با زبان صریح با جمهوری اسلامی صحبت می کردند نتایج بهتری به دست می آمد.

مشاور رئیس مجلس دهم همچنین درباره ادبیات رئیس جمهور درباره مصوبه هیئت رئیسه گفت: باید تلاش کنیم در کنار مشکل برجام، مشکل هیات رئیسه در تولید ادبیات نیز وجود نداشته باشد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر ادعاها و مقایسه برخی رسانه ها مبنی بر شباهت ادبیات رئیس جمهور و احمدی نژاد با قطعنامه های بین المللی، تاکید کرد: نژاد یابی نکنید و سبک و سیاق آنها را یادآوری نکنید.

وی گفت: اگر ارزیابی این است که این مصوبه برای عصبانیت ما است، نباید عصبانی باشیم و باید خیلی قانونی واکنش نشان دهیم. افراط گرایی را کاهش دهیم و از بازگشایی صفحات آژانس با مشکل برجام جلوگیری کنیم.

  حریف ایران خواستار تغییر میزبان شده است

دیدگاهتان را بنویسید