رمان «ریشه ها» محور مسابقه کتابخوانی دانش آموزی قرار گرفت

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، رمان «ریشه ها» سومین کتاب سومین دوره مسابقه مجازی کتابخوانی «هشت بهشت» ویژه دانشجویان سراسر کشور اعلام شد. این رمان اثر الکس هیلی، یکی از تاثیرگذارترین کتاب های مدرن است.

الکس هیلی از طریق داستان یک خانواده (خانواده خودش) داستان فراموش نشدنی و مثال زدنی قهرمانی به نام “کونتا کوئینته” و شش نسل پس از او را زنده می کند. در این رمان شخصیت های بسیاری از جمله برده ها و آزادگان، کشاورزان و آهنگران، چوب بران، وکلا و معماران و البته نویسنده حضور دارند.

در Roots، او بسیار فراتر از بازگویی داستان خانوادگی خود است. او به عنوان اولین نویسنده سیاهپوست آمریکایی که اجداد خود را تا دورترین نسل ها ردیابی کرد، گذشته حدود 25 میلیون آمریکایی آفریقایی تبار را فاش کرد.

هیلی از فرهنگی غنی و بسیار قدیمی صحبت می کند که از بردگی به انقراض رسیده است. اما در نهایت رمان ریشه‌ها فقط مختص سیاه‌پوستان یا سفیدپوستان نیست، بلکه همه افراد از هر نژادی می‌توانند از رمان ریشه‌ها بهره ببرند، چرا که داستان آن یکی از بهترین شواهد نشان‌دهنده مقاومت و استقامت انسان در شرایط سخت است.

دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور اعم از پزشکی و غیر پزشکی از جمله پیام نور، علمی کاربردی، علم و فرهنگ، دانشگاه آزاد اسلامی، شهید رجایی، دانشگاه علوم پزشکی ارتش و … می توانند به سایت باشگاه مراجعه کنند. خواندن دانش آموزان ایرانی در BookRc.ir در سومین دوره مسابقه مجازی کتابخوانی هشت بهشت ​​در سومین سال خود شرکت کنید.

آزمون این مسابقه و همچنین دوره های قبلی در آخرین جمعه هر ماه (4 شهریور 1401) از ساعت 9 الی 24 به صورت آنلاین برگزار می شود. به دانش آموزان برگزیده این مسابقه مبلغ 5 میلیون ریال جایزه تعلق می گیرد.

  آیا قیمت خودرو انحصاری می شود؟! - اندیشه معاصر

در صورتی که دانش آموزان برای ورود یا ثبت نام مشکل دارند می توانند به آیدی تلگرام @FarhangiJUT اطلاع دهند. عضویت در کانال تلگرام مسابقات کتابخوانی هشت بهشت ​​با آیدی [email protected] امکان پذیر است.

آدرس صفحه اینستاگرام معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران [email protected] است.

گفتنی است نسخه الکترونیک رمان «ریشه ها» با ترجمه علیرضا فرهمند در طاقچه موجود است.

رمان

انتهای پیام/4167/

دیدگاهتان را بنویسید