رفت و آمدهای بی پایان در پرسپولیس/ همه چیز به دلالان

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، پرسپولیس از زمان رسیدن به ثبات صعود کرده و کمترین تغییرات را در فصل نقل و انتقالات داشته است. یر برانکو ایوانکیویچ این ثبات را مدیون کسی نبود. به گفته سرمربی کرواسی، زمانی که هدایت پرسپولیس را برعهده گرفت، در تست IFMARK متوجه شد که از 25 بازیکن قرمزپوش، 18 بازیکن از قرص ترامادول استفاده می کنند و به نوعی به این دارو اعتیاد پیدا کرده اند. با این حال، برونکو تصمیم گرفت تنها 5-6 بازیکن را حفظ کند و اسکلت اصلی تیم را حفظ کند.

کروات با این تغییرات تیمش را تا آستانه قهرمانی رساند اما به دلیل تفاضل گل بهتر برای جام حذفی به استقلال خوزستان رسید. فصل بعد، برونکو دوباره 4-5 تغییراتی را در تیم خود ایجاد کرد و در همان فصل قهرمان شد. پرسپولیس مسیر موفقیت آمیزی را طی کرد و در پایان هر فصل در نهایت سه یا چهار بازیکن خوب را به ترکیب خود اضافه کرد و این تغییرات را الزامی کرد. به طور کلی، برونکو باور نداشت که موفقیت یک تیم لزوماً به داشتن بیشترین گردش مالی در تیمش بستگی دارد. جالب اینجاست که او قبل از رفتنش به جانشینانش توصیه کرد که کمترین تغییر را در پرسپولیس ایجاد کنند چرا که در این صورت می توانند 5 سال دیگر قهرمان لیگ شوند. توصیه ای که یحیی گل محمدی آن را جدی نگرفت و در نهایت ساختار اصلی تیم برونکو را به کلی تغییر داد.

تغییرات گل محمدی در پرسپولیس
یحیی گل محمدی از زمان حضورش در پرسپولیس نشان داد با وجود اینکه این تیم صدر جدول را از کالدرون گرفته، علاقه زیادی به ایجاد تغییرات در ترکیبش دارد. بازیکنانی چون علیرضا بیرانوند، بوژیدار رادوشویچ، شجاع خلیل زاده، محمد انصاری، محسن ربیحا، محمدحسین کنعانی زادگان، علی علیپور، مهدی شیری، حسین ماهینی، فرشاد احمدزاده، بشار رسن، احمد نورالهی در زمان سرمربیگری گل محمدی از این تیم جدا شدند. به جز یکی دو نفر، بقیه بازیکنان با نظر یحیی و پس از اختلاف نظر از تیم جدا شدند.

  نحوه قرار دادن مکان در بیو اینستاگرام - اندیشه معاصر

افرادی مانند حامد لخ، احمد گوهری، علی نعمتی، سعید آقایی، فرشاد فرجی، علیرضا ابراهیمی، رامین رضاییان، رضا اسدی، آیس آل کثیر، حامد پاکدل، احسان پهلوان، میلاد سرلک، مهدی مهدیانی، رضا دقانی، آنتونی استوکس، کریستین اوزاگون. ، حنانوف، صفروف، تامیروف در دوران مربیگری گل محمدی به پرسپولیس پیوستند و تقریبا یک سوم آنها خریدهای نسبتا موفقی برای این تیم بودند. این تغییرات باعث شد پرسپولیس در فصل گذشته به موفقیت خود پایان دهد و روند نزولی را آغاز کند.

رفت و آمدهای بی پایان در پرسپولیس/ همه چیز به دلالان

اوج تغییرات در فصل پیش رو در پرسپولیس
یحیی گل محمدی حتی دستیارانش را هم برای تغییراتی در فصل پیش رو دریغ نکرد. او به راحتی حمید مطهری، داود فنایی و مظاهر رحیم پور را بهانه کرد تا پای مربیان خارجی را به روی تیمش باز کند. از بین بازیکنان حامد لک، سعید آقایی، علی ابراهیمی، رامین رضاییان، مهدی شریفی، رضا اسدی، علی شجاعی، احسان پهلوان و مهدی مهدیهانی با تصمیم گل محمدی از پرسپولیس منتقل شدند. این در حالی است که وضعیت بازیکنان تاجیک و مهاجم ازبکستانی پرسپولیس نامشخص است و یحیی از باشگاه می خواهد راهی برای جدایی آنها بیابد. دو دستیار خارجی و یک ایرانی در ترکیب جدید پرسپولیس حضور خواهند داشت. علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلیگنجی، گئورگی گلسیانی، سروش رفیعی، دانیال اسماعیلی فر، سعید صادقی و محمد مهدی احمدی بازیکنانی هستند که تاکنون حضورشان در پرسپولیس قطعی شده و قطعا این تیم حداقل 4 یا 5 ورودی دیگر خواهد داشت. آنها خارجی خواهند بود.

دلیل این همه تغییر چیست؟
دلیل واقعی اینکه پرسپولیس طی سه فصل اخیر این همه تغییرات را در ترکیب خود ایجاد کرده چیست؟ آیا همه این تغییرات واقعاً فنی هستند؟ آیا عوامل پشت پرده در این تغییرات نقش دارند؟ چرا باید 95 درصد این تغییرات توسط یک شرکت واگذاری نظارت شود؟ شرکتی که گمان می رود عواملش بسیار نزدیک به پرسپولیس هستند. پیش از این مهدی رسول پناه تغییرات گسترده ای را برای پرسپولیس و عوامل پشت سرش فاش می کرد اما خیلی زود نسخه او در این تیم پیچیده شد! به هر حال امیدواریم فصل آینده یحیی گل محمدی بهانه ای برای برآورده نشدن آرزوهایش در فصل نقل و انتقالات نداشته باشد و ضعف تیمش را به پای مدیریت باشگاه نبرد. حداقل برای خیلی ها مشخص شد که تغییرات در پرسپولیس خواسته یک نفر است و آن هم فقط سرمربی این تیم.

  تست روانشناسی: انتخاب شما چه شیرینی است؟ - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4146

دیدگاهتان را بنویسید