رفتن به دانشگاه و نخبگان راه برون رفت از مشکلات کشور است

1081460 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حجت الاسلام مصطفی رستمی در هجدهمین همایش اساتید، مدرسان و نخبگان دانشگاهی سراسر کشور که در مشهد مقدس برگزار شد، خاطرنشان کرد: در فضای کنونی کشور تجربه داریم. شرایط مهم و پیچیده؛ از یک سو تأثیرگذاری بر فضای بین‌الملل، تضمین الگوی زندگی بدون توجه به نظام سلطه و استقلال علمی و سیاسی، افتخارات بزرگی برای کشور ما به ارمغان آورده است و از سوی دیگر نظم موجود جهانی زیر پا گذاشته و سایر کشورهای مسلط. نمی توان ادعا کرد که آنها اولین در جهان هستند.

وی افزود: این قیام علیه نظام دوقطبی جهانی با انقلاب اسلامی آغاز شد و از این رو می بینیم که این کشور دستخوش جنگ نابرابر کسانی شده است که خود را ابرقدرت می دانند. در این میان دانشگاه مظهر سربلندی نظام اسلامی ماست. قبل از انقلاب 150 هزار دانشجو و دکترا داشتیم اما الان میلیون ها دانشجو و هزاران نخبه علمی و دانشگاهی داریم که بر سیستم کامپیوتری، دوستان و دشمنان تاثیر می گذارند تا جایی که دشمنان هدف ترور قرار می گیرند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با بیان اینکه قوت علمی و دانشگاهی ما پرورش و توجه ویژه به مشکلات است، خاطرنشان کرد: از مجلس و دولت انقلاب می خواهیم راه های میانبر برای حرکت بهتر و سریعتر به مسیر جدید ایجاد کنند. آرمان های انقلاب مجموعه مراکز متخصص در هر رشته در دانشگاه های تاسیس شده یا تشکیل شده باید مورد حمایت و بهره برداری حداکثری قرار گیرد تا در رشته های مختلف توسعه یافته و بهره وری بیشتری داشته باشند.

  نیاز به ایجاد محتوای مرتبط در صنعت بازی / بازی های رایانه شخصی ابزار جنگ نرم و تهاجم فرهنگی هستند

حجت الاسلام رستمی با اشاره به صفر بودن تلفات تاج در تحریم ها و در مقایسه با کشورهای توسعه یافته، گفت: در دوران تحریم تاکنون به تلفات تک رقمی رسیده ایم و حتی تا کنون دو روز صفر را ثبت کرده ایم. این تجربه نشان می دهد که مراجعه به جوانان نخبه دانشگاهی می تواند راهگشای مشکلات کنونی ما باشد. هر زمان که جامعه دانشگاهی خود را در تصمیم گیری و تصمیم گیری ببیند، به نتایج خوب و تمایزات بزرگی رسیده ایم و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

وی در پایان گفت: می توان با تکیه بر توان و تجربه نخبگان علمی و دانشگاهی گام های بلندی در جهت پیشرفت و غلبه بر مشکلات برداشت، مشروط بر اینکه این گروه ها آن طور که باید محل رجوع باشند.

انتهای پیام/104/

دیدگاهتان را بنویسید