رضایی: اقتصاد عشایری باید با فناوری ها و برنامه ریزی های جدید همراه باشد

1070724 فقط خبر

به گزارش گروه اقتصادی آنا، محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور تاکید کرد: اقتصاد عشایری باید از نظام سنتی خارج شود و با فناوری ها، ابتکارات و برنامه ریزی های جدید همراه شود. باید از روش های نوین کشاورزی و دامپروری استفاده کنند.

گزیده ای از نشست «تبیین نقش عشایر در دفاع مقدس و پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی» که در آستانه برگزاری کنگره ملی شهدای جامعه عشایری استان و در فضای مجازی برگزار شد، با اشاره به اینکه عشایر ایرانی هستند. او گفت: «تاریخ همیشه در خط مقدم دفاع از ایران و اسلام بوده است».

وی با تاکید بر نقش تعیین کننده ایلات در ماه های اول جنگ که سپاه و ارتش آمادگی کامل برای مقابله با حمله و سازماندهی دشمن را نداشتند، افزود: در واقع عشایر مسلح و آشنا به جنگ و مبارزه بودند. ، و سرباز بودند، در جریان حمله عراق به ایران، به عنوان ارتشی آماده به خط مقدم آمدند و از ابتدای جنگ تحمیلی در جبهه حضور یافتند.

رضایی تصریح می کند: عشایر در دوران پس از جنگ نیز تاثیرگذار بودند و در دفاع از حریم آل الله در کنار سردار شهید حاج حاج قاسم سلیمانی در سوریه و عراق بودند و زمینه ساز آوردن عشایر سوریه و عراق شدند. به میدان؛ به روح بلند شهدای عشایر درود می فرستیم و از خداوند متعال برای بازماندگان و پدران و مادران این شهیدان آرزوی توفیق، سربلندی و صبر جمیل داریم.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز در یک جنگ اقتصادی نامشروع، ناجوانمردانه و غیرانسانی هستیم، گفت: دشمنان امروز نفت و گاز، غذا، گندم و سایر کالاها را تحریم کرده اند و بهانه آنها این است که ایران پیشقدم نشود. . در علم و فناوری “و قدرتمند شوید.

  زمان مناسب برای صبحانه چه زمانی است؟

رضایی گفت: تا به امروز دشمن در جنگ اقتصادی علیه ما شکست خورده است اما ما به دنبال پیروزی های بزرگتر هستیم تا در صورت ادامه تحریم ها مردم از نظر ثروت، تولید، تجارت و درآمد در وضعیت بهتری قرار گیرند. ”

وی فرمول تداوم پیروزی در مقابل تحریم های دشمن را به میدان آمدن مردم عنوان کرد و تصریح کرد: همان گونه که دولت با کمک مردم توانست جنگ را آغاز کند و جنگ با حضور بسیجیان، عشایر و مردم ادامه یافت. در کنار سپاه و ارتش امروز مردم باید در تولید و تجارت نقش داشته باشند.

رضایی با بیان اینکه در زمان جنگ، دولت و مردم دور هم جمع شدند و خط دفاعی مشترکی را در مقابل ارتش بعث تشکیل دادند، گفت: امروز مردم در جنگ اقتصادی کارآمدتر و مصمم تر از جنگ هستند؛ اما امروز در جنگ اقتصادی، مردمی هستند که در جنگ اقتصادی، کارآمدتر هستند. منظور از مردم، بخش خصوصی، کارآفرینان، تجار، بازرگانان و اصناف و حتی مشاغل داخلی است که باید در جنگ اقتصادی دژی بسازند و به تولید و تجارت ملی کشور کمک کنند.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: رمز پیروزی های ما در مقابل قاجار و پهلوی چیزی جز قدرت و سرمایه مردم نبود و اگر این مردم در انقلاب شرکت نمی کردند، رژیم شاه شکست نمی خورد و جمهوری اسلامی تشکیل نمی شد. ; اگر مردم در دفاع مقدس شرکت نمی کردند، امروز قدرت نظامی ایران در تولید موشک، پهپاد و تانک ظاهر نمی شد.

رضایی با اشاره به اینکه برخی شهرها و روستاها می توانند نقش مهمی در عشایر داشته باشند، ادامه داد: امروزه مناطق وسیعی از کوه ها و دشت ها محل زندگی عشایر ما و محصولات مختلف مصرفی از شیلات گرفته تا دام و طیور و… است. نیرو تولید می شود.

  حاتب زاده: تحریم های جدید اعلام شده نشانه نیت دولت آمریکا علیه مردم ایران - تفکر مدرن است

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اقتصاد عشایری باید از نظام سنتی خارج شود و با فناوری ها، ابتکارات و برنامه ریزی های جدید همراه شود، گفت: کشاورزی و دامداری محدود و سنتی دیگر نمی تواند درآمدزایی داشته باشد، بلکه عشایر باید از روش های نوین کشاورزی استفاده کنند. و دامپروری.»؛ امروزه مناطق عشایری می تواند منبع کالاهای مصرفی میلیون ها نفر در شهرها و روستاها باشد.

رضایی تهدید محیط زیست در عصر امروز را یادآور شد و تصریح کرد: پیش بینی می شود به زودی منطقه وسیعی از مناطق عشایری مقصد کوچ معکوس شهرنشینان باشد. مناطق عشایری سرزمین های وسیعی با آب و هوا و محیطی عالی است که می تواند مرکز تولید و درآمد عشایر و کشور باشد.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: دولت با برنامه ریزی های خود مصمم است و موظف است عرصه را برای عشایر باز کند، موانع را برطرف کند و زمینه را برای ورود آنها به اقتصاد، تولید، تجارت و درآمدزایی و شرایط معیشتی و تغییر در ایران فراهم کند.

رضایی گفت: امیدواریم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جامعه عشایری کشور که در تاریخ ایران گرامی داشته شده اند، نقش مهم عشایر را در جنگ اقتصادی نشان دهد و همانطور که عشایر با دشمن جنگیدند در عرصه اقتصادی نیز حضور فعال دارند. عرصه.” حضور داشته باشید.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید