رشد اقتصادی و رفع مشکلات مردم با نظارت موثر بر شرکت های دولتی

919600 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس تهران در نامه هایی خطاب به رئیس جمهور، رئیس مجلس و رئیس دیوان محاسبات کشور، درخواست مقام معظم رهبری مبنی بر حسابرسی دیوان محاسبات کشور را خواستار شد. توسط شرکت های دولتی شهرداری ها.

متن این نامه به شرح زیر است:

«جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین دکتر رئیسی
رئیس جمهور محترم

جناب دکتر کلیباف
رئیس افتخاری مجلس شورای اسلامی

جناب دکتر بذرپاش
رئیس محترم دیوان محاسبات

درود و صلوات بر حضرت محمد (ص) و آل محمد

با توجه به اینکه وضعیت اداره کشور در شرایط بسیار پیچیده و حساسی قرار دارد و تداوم شرایط موجود با سازوکارها و مدل های موجود، فرصت تغییر و جهش به وضعیت مطلوب را از دولت سلب می کند، زیرا به فرموده مقام معظم رهبری این یک حرکت انقلابی است و بی شک یکی از نقاط ضعف اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ضعف و عدم کنترل بر فرآیندهای مالی کشور و عدم انضباط و هوشمندی در سازماندهی منابع و هزینه ها، نظام بودجه و بودجه است. ساختار

شرکت ها و مؤسسات دولتی مانند شهرداری ها، اگرچه در اختیار منابع عمومی کشور هستند، اما به دلیل ضعف در قوانین و تفاسیر سلیقه ای و مطابق با مصالح فردی و سازمانی، خود را از چارچوب های نظارتی مؤثر، علمی و بی طرفانه رها کرده اند. کشور را بزرگ کند. در حالی که با نظارت موثر و انضباط مالی می توان شاهد کاهش هزینه های دولت در دولت و در نتیجه افزایش کارایی و تسریع توسعه کشور، رشد اقتصادی و رفع مشکلات مردم بود.

  رئیس جمهور: در مأموریت جدید شورا در حوزه فرهنگی، علمی، اخلاقی و معنوی متفاوت از گذشته عمل کنید.

رهبر فرزانه انقلاب در سالهای اخیر با طرح موضوعاتی چون اصلاح ساختار بودجه، الحاق به شرکت های دولتی، بهبود و اولویت بندی تصمیم گیری در استفاده از منابع کشور، به ضرورت، اهمیت و فوریت این موضوعات پرداخته اند. متاسفانه مورد بی توجهی مسئولان ذیربط قرار گرفته است.

به عنوان بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس تهران، از سران دولت و مجلس انقلاب و دیوان محاسبات کشور که در دیدار اخیر مقام معظم رهبری مورد تجلیل قرار گرفتند، درخواست می کنیم که به درخواست مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حسابرسی کل کشور مورد تمجید قرار گرفته اند. دفتر توسط شرکت های دولتی حسابرسی شود. ما به شدت بر شهرداری ها اصرار داریم. «مدیون و شرمنده خون هزاران شهیدی نباشیم که برای پاسداری از این نظام خود را فدا می کنند.

انتهای پیام/4167/

دیدگاهتان را بنویسید