رسیدگی به آسیب های اجتماعی مهمترین درخواست شهروندان منطقه 7/ تسریع در تکمیل پروژه های فرهنگی شهرداری های پایتخت

1086208 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، در سلسله بازدیدهای «چهارشنبه های فرهنگی»، علیرضا نادعلی سخنگوی و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به همراه نصرالله آبادیان شهردار منطقه 7، برای بازدید از پروژه های فرهنگی و دیدار با فعالان و نخبگان. فرهنگ و شهروندان منطقه 7 در این منطقه حضور داشتند.

بر اساس این گزارش؛ علیرضا نادعلی سخنگوی و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در پایان این بازدید گفت: در چهارمین دوره از طرح چهارشنبه های فرهنگی در منطقه 7 حضور داشتیم و اول تمامی اماکن فرهنگی منطقه مانند مساجد ساخته و تکمیل شده است. سپس از باغ صبا و باغ موزه قصر بازدید کردیم.

نادعلی با اشاره به پروژه فرهنگی «باغ صبا» در منطقه 7 تهران اظهار کرد: درخواست اصلی ما در شورای اسلامی شهر تهران از شهردار پایتخت این است که پروژه های فرهنگی که در آستانه بهره برداری هستند را به طور جدی به سمت خود برسانیم. مرحله باز شدن مجموعه باغ صبا از آن دست پروژه هایی خواهد بود که در صورت بهره برداری این مجموعه می تواند با توجه به ظرفیتی که دارد، نرخ سرانه فرهنگی پایتخت را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

وی با اشاره به ساعت افتتاح پروژه باغ صبا گفت: این پروژه یکی از اقدامات انجام شده توسط شرکت برای توسعه فضاهای فرهنگی است. بنابراین باید مسائل حقوقی این مجموعه برطرف شود و مسائل تامین مالی تکمیل پروژه نیز برطرف شود و امیدواریم این مجموعه به زودی آماده بهره برداری شود.

نادعلی همچنین با اشاره به برگزاری جلسات کارشناسی با معاونین شهرداری منطقه 7 در حوزه فرهنگی، چالش ها و مشکلات منطقه را مطرح کرد و در منطقه 7 حضور داشتیم؛ در این جلسه با حضور معاونین شهرداری منطقه 7 در منطقه 7 حضور یافتیم. همچنین طبق روال هفته های گذشته در طرح چهارشنبه های فرهنگی با تیم شهرداری منطقه جلسه ای داشتیم و در جریان مشکلات کارکنان شهرداری منطقه 7 قرار گرفتیم.

  کشورهایی که روز دوشنبه عید فطر را اعلام کردند

سخنگو و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: دیدار با خانواده شهدا و حضور در جمع شهروندان در یکی از مساجد منطقه 7 از جمله اقداماتی بود که در این مدت انجام شد. این بازدید؛ نکته حائز اهمیت این است که بیشترین موضوعی که شهروندان منطقه 7 تهران به عنوان مشکلات منطقه مطرح می کنند، مشکلات سگ گردانی در پارک ها است. جمع آوری معتادان متجاهر و همچنین کاهش آسیب های اجتماعی حائز اهمیت است که البته شهروندان در این حوزه نیز آمادگی خود را برای همکاری با تیم مدیریت شهر تهران برای مقابله با مناطق مذکور اعلام کردند.

نادعلی تاکید کرد: شهردار منطقه 7 نگاه راهبردی خوبی در حوزه فرهنگی دارد و در این بازدید فعالان و نخبگان فرهنگی منطقه ابراز نارضایتی نکردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید