رسانه ها نقش مهمی در تربیت خانواده سالم دارند

972634 فقط خبر

جعفر قدری نماینده مردم شیراز در شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، بر اهمیت نقش خانواده در جامعه و مهمتر از آن داشتن خانواده سالم برای جامعه تاکید کرد. هر ایرانی گفت: مهمترین چیز داشتن خانواده ای شاد و سالم است توجه داشته باشید که اعضای خانواده باید توجه کافی به یکدیگر داشته باشند. توجه به وضعیت روحی و روانی طرف مقابل باعث می شود زودتر متوجه مشکلات و ناراحتی های دیگر اعضا شوید و در نتیجه بهتر بتوانید به آنها کمک کنید.

وی همچنین نقش خانواده را در رفع مشکلات فردی بسیار موثر می داند و تاکید می کند: ایجاد ایمان در بین اعضای خانواده مبنی بر اینکه در شرایط سخت می توانند روی کمک یکدیگر حساب کنند در ایجاد خانواده سالم تاثیر بسزایی دارد که وقتی مشکل دارد، به جای پناه بردن به گروه ها و افراد دیگر، باید بتواند خانواده ای آموزش دیده داشته باشد تا مشکلات را به راحتی با آنها در میان بگذارد.

قدری ادامه داد: برای ایجاد خانواده سالم، رسانه نقش اول را دارد، حتی در شرایطی که رسانه ها دست به دست هم داده اند تا نقش مهم ترین کانون اجتماعی و تمدنی فرد را تضعیف کنند!

این نماینده شورای اسلامی در تشریح نقش رسانه ها در این امر گفت: یکی از راهکارهایی که به شما کمک می کند خانواده ای سالم داشته باشید ایجاد ارتباط و علاقه زیاد در بین اعضا است و برای این امر باید سعی کنید برای آنها اهداف و خاطرات مشترک ایجاد کنید. نظر دهید برای فعالیت های اوقات فراغت مانند سفر، تماشای فیلم یا حتی آشپزی برنامه ریزی کنید تا کل خانواده را دور هم جمع کنید. احیای همه موارد ذکر شده با تزریق رسانه ای مردم امکان پذیر است.

  خواننده مشهور از همسرش - اندیشه معاصر - طلاق گرفت

وی تصریح کرد: به عنوان مثال برنامه تلویزیونی بازی خانواده که با محوریت خانواده و جمعیت از شبکه افق سیما پخش می شود یکی از مصادیق رواج مشکلات فوق در رسانه ها با یادآوری نقش و جایگاه است. پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در خانواده ایرانی راه حل هایی را برای پیوند نسل سوم خانواده با نسل اول مخاطبان ارائه می دهند و جنبه هایی از سبک زندگی ایرانی و اسلامی را در تعاملات خانواده اصیل ایرانی به شیوه های طنز و هیجان انگیز مطرح می کنند. . که به صورت بحث گروهی و جمعیتی خانواده محور طراحی شده است و در هر قسمت اعضای سه نسل از یک خانواده نزدیک در چالش های گیج کننده و جذاب درون خانواده به رقابت خواهند پرداخت.

قدری در پایان گفت: پخش برنامه هایی مانند بازی خانوادگی به نوعی محصول کار اصیل ایرانی اسلامی است و نقش مهم و روانی در انتقال مفهوم ارزشمند خانواده به مخاطب خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید