رسالت دانشگاه معرفی الگوهای اخلاقی و علمی است

1089431 فقط خبر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کاشان، میشم عرب زاده در مراسم تجلیل از مقام علمی و فرهنگی استاد عبدالله مسعودی آرانی اظهار داشت: 3 ربع از زندگی استاد عبدالله مسعودی ارانی به شهادت بسیاری از اساتید، دوستان و شاگردان ایشان، لحظات گرانبهایی وجود دارد که باید به نسل جوان معرفی شود، آنها باید الگوهای زندگی خود را به عنوان افراد شایسته فرهنگی بسازند و با انتخاب افرادی که کمترین بهره ای از ادب، علم و دانش نداشته اند، مسیر زندگی خود را به سمت هیچ سوق ندهند.

وی به نقش خانواده در زندگی موفق بزرگان اشاره کرد و افزود: خانواده قوی ترین نهاد اجتماعی در رشد فضایل و دستاوردها است و موفق ترین افراد در خانواده های موفق رشد می کنند و به کمال می رسند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کاشان گفت: همانطور که از سابقه بسیاری از شخصیت های علمی، ادبی و دینی برمی آید، موفقیت خود را مدیون حمایت، صبر و همدلی همسران و خانواده های محترمشان بوده و همواره بر این نقش تاثیرگذار تاکید داشته اند.

میشم عرب زاده تصریح کرد: با نگاهی به کارنامه درخشان چهره درخشان ادب و فرهنگ خطه فرهنگی کاشان، استاد عبدالله مسعودی آرانی با برکت در تمام طول عمر خود و همچنین ذکر همراهی بی پایان همسر و خانواده ایشان در معرفی کتابهای منتشر شده ایشان نشانه بارز سهم شایسته خانواده است.کارشناس ارشد در زمینه دستاوردهای علمی و ادبی و مطالعات و تحقیقات فرهنگی.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان با اشاره به یکی از سی مقاله منتشر شده توسط استاد مسعودی در مرکز دایره المعارف اسلامی با عنوان «امام حسین علیه السلام در ادبیات فارسی» گفت:

  ادامه آلودگی هوا در پایتخت - خبرگزاری آنا

ابوالحسن قصایی مروزی یکی از بزرگترین و در واقع نخستین شاعران فارسی زبان است که «مرثیه عاشورا» را در مدح امام حسین (علیه السلام) سروده است.

تجدید میراث مصطفی فرزند مرتضی / قربانی کربلای تولا
این سر بریده غرق در خاک و خون / اسیر شورش

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای شهید رجایی کاشان نیز به اخلاق ممتاز استاد مسعودی آرانی اشاره کرد و گفت: ایشان با متانت و رفتار و کردار پسندیده آثار برجسته ای از خود بر جای گذاشته اند.

حمیدرضا داووتی ادامه داد: تشویق به اخلاق و رفتار پسندیده بزرگسالان به نسل کنونی یکی از ضروری ترین مواردی است که باید در دستور کار مراکز علمی، فرهنگی و آموزشی قرار گیرد.

همچنین در این مراسم لوح تقدیر و هدایایی از سوی دانشگاه فنی و حرفه ای شهید رجایی کاشان و ولایت حضرت محمد هلال سلام الله علیه و شهرداری آران و بیدگل به میشم عرب زاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کاشان به دلیل برگزاری مراسم تجلیل از مقام علمی و فرهنگی استاد عبدالله مسعودی آرانی.

باید بگویم؛ پروفسور عبدالله مسعودی آرانی ویراستاری آثار نظام وفا ارانی، اخلاق جلالی، دیوان صباحی بیدگلی، عقد اللعلی (محمد امام جمعه ارانی)، دیوان فرقاتی و همچنین تألیف مقالاتی در دایره المعارف بزرگ اسلامی در موضوعات مرتبط است.

او سال ها در دبیرستان ها و دانشگاه های آران، بیدگل و کاشان به تدریس ادبیات فارسی پرداخت و به احیای آثار مکتوب اهتمام داشت.

آخرین فعالیت پژوهشی این نویسنده تصحیح کتاب «دابستان وازین» در تفسیر سوره یوسف ملااحمد امام جمعه ارانی بود که به دلیل بیماری نیمه کاره رها شد.

  فصلنامه انگلیسی «فرایندهای تولید جدید» اعتبار علمی پیدا کرده است

استاد عبدالله مسعودی آرانی در 19 مرداد 1325 در بخش دربند و در خانه عالم برجسته ملامحمدعلی دربندی در آران و بیدگل دیده به جهان گشود و در سن 75 سالگی بر اثر سرطان درگذشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید