ربات ها قلب دارند – خبرگزاری آنا

1087837 فقط خبر

به گزارش گروه فناوری خبرگزاری آنا به نقل از ScienceDaily، راب شپرد، استادیار مهندسی مکانیک و هوافضا در دانشکده مهندسی کرنل نیویورک گفت: این پمپ های نرم بسیار شبیه قلب انسان و سرخرگ هایی هستند که خون از طریق آنها جریان می یابد. ما قبلاً خون روباتی داشتیم و اکنون قلب های روباتی داریم و ترکیب این دو می تواند ماشین هایی شبیه به زندگی ایجاد کند.

در گذشته، آزمایشگاه رباتیک ارگانیک شپرد مواد نرمی را برای طراحی همه چیز از حسگرهای کش تقویت کننده پوست گرفته تا نمایشگرهای بریل و لباس برای نظارت بر عملکرد ورزشی تولید کرده است. این آزمایشگاه همچنین روبات هایی ساخته است که می توانند راه بروند، بخزند، شنا کنند و عرق کنند. بسیاری از محصولات این آزمایشگاه ممکن است در زمینه هایی مانند مراقبت از بیمار کاربرد عملی داشته باشند.

ربات های نرم مانند حیوانات برای ذخیره انرژی و تامین نیروی لازم برای حرکات خود به سیستم گردش خون (خون) نیاز دارند.

این پمپ جدید از یک پلیمر لاستیک مانند (الاستومر) از لوله سیلیکونی نرم تشکیل شده است و به گونه ای طراحی شده است که امکان انقباض و انبساط را فراهم می کند. در داخل لوله یک آهنربای قوی مرکزی و یک سیال مغناطیسی وجود دارد.

محققان آزمایشی انجام دادند تا نشان دهند که این سیستم می تواند عملکرد مداوم را در شرایط تغییر شکل بالا حفظ کند تا بتوانند آن را برای انواع مختلف ربات ها طراحی کنند.

انتهای پیام/

  افشاگری جنجالی از زندگی نامزد زیبای کریستیانو رونالدو! - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید