راه حل یک خواستگار دروغگو چیست؟ – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، دروغ گویی و فریب دیگران اغلب جرم بوده و مجازات قانونی نیز دارد. اما اگر دروغگو شما را بخواهد چه مجازاتی باید بگیرد؟

اگر همسری در مورد تحصیلات، مالی، موقعیت اجتماعی، شغل و وضعیت تأهل به شریک زندگی خود دروغ بگوید، باید مجازات شود. در قانون مجازات اسلامی برای هر جرم یک مجازات در نظر گرفته شده است، اگر به مباحث قانون مجازات علاقه مند هستید، مجازات برداشتن گوشی دیگران چیست؟ دیدن

بر اساس قانون، اگر یکی از زوجین در مورد وضعیت زندگی قبل از ازدواج به دیگری دروغ بگوید، به حبس از 6 ماه تا 2 سال محکوم می شود.

مجازات ازدواج با زن متاهل چیست؟

طبق قانون مجازات اسلامی و در قسمت جرایم خلاف قوانین داخلی. هرگاه شخص آگاه با زن متاهل یا زنی که در شخص دیگری یا مرد دیگری باشد ازدواج کند به حبس از 6 ماه تا 3 سال یا جزای نقدی از سه میلیون ریال تا 18 میلیون ریال تا 74 ضربه شلاق محکوم می شود. اگر این فرد دفتر ازدواج و طلاق یا اسناد رسمی داشته باشد برای همیشه از تصدی این سمت محروم می شود.

البته این در جای دیگری از قانون و در ماده 644 آمده است. افرادی که آگاهانه مرتکب اعمال مجرمانه می شوند. همچنین با زنی که در بند ازدواج یا دیگری است ازدواج کنید. یا در صورت ازدواج با زن متاهل یا مجرد به حبس از 6 ماه تا 2 سال یا از 3 تا 12 میلیون ریال جزای نقدی محکوم خواهد شد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

  انتصاب کمیته پژوهشی کنگره شهدای همدان در دانشگاه آزاد

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1255065

دیدگاهتان را بنویسید