راه حل تحقیقاتی برای درمان عفونت شدید

1047676 فقط خبر

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا؛ محققان دانشگاه ویسکانسین مدیسون نشان داده‌اند که نانوذرات جدیدی که تولید کرده‌اند به درمان سپسیس در موش‌ها کمک می‌کند.

سپسیس واکنش بیش از حد بدن به عفونتی است که بیش از 1.5 میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می دهد و تنها در ایالات متحده سالانه حداقل 270000 نفر را می کشد. درمان استاندارد، به عنوان مثال. آنتی بیوتیک ها و مایعات برای بسیاری از بیماران موثر نیستند.

شاوکین گونگ، استاد موسسه تحقیقات ویسکانسین در دانشگاه ویسکانسین مدیسون، در مقاله‌ای که در مجله Nature Nanotechnology منتشر شده است، از یک درمان جدید مبتنی بر نانوذرات گزارش داد که در آن نانوذرات می‌توانند مولکول‌های ضد التهابی و آنتی‌بیوتیک‌ها را هدف قرار دهند. آنها

سیستم جدید جان موش های مبتلا به عفونتی شبیه انسان را نجات داد. این نتایج برای درمان عفونت هایی که نیاز به تحقیقات بیشتر در این زمینه دارند، امیدوارکننده است.

این نانوذرات جدید، ماده شیمیایی NAD + یا شکل احیا شده آن، NAD (H)، مولکولی است که نقش کلیدی در فرآیندهای بیولوژیکی تولید انرژی، حفظ مواد ژنتیکی و کمک به سلول‌ها برای سازگاری و مقابله با استرس دارد. در حالی که NAD (H) به دلیل اثر ضد التهابی خود شناخته شده است، استفاده بالینی آن متوقف شده است زیرا NAD (H) نمی تواند مستقیماً توسط سلول ها جذب شود.

انتهای پیام/

  آغاز ضبط اکران مردمی فیلم «وضعیت مهدی» - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید