راه انقلاب از پایداری خانواده شهدا می گذرد

وزیر کشور در دیدار با خانواده های جان باختگان؛

وزیر کشور گفت: راه انقلاب از مسیر پایداری، استقامت و صبر خانواده های شهدا می گذرد.

18735 685 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، احمد واحدی وزیر کشور عصر پنجشنبه در دیدار با خانواده چهار شهید همدانی گفت: پرچم مکتب اهل بیت به برکت خون شهدا برافراشته شد.

وی افزود: بر اساس احادیث، خداوند بعد از شهادت به خانواده شهید رسیدگی می کند. پس خانواده شهید از کرامت بالایی برخوردارند.

وزیر کشور گفت: با توجه به اینکه اربعین حسینی و شهادت حضرت زینب(س) در راه است، می توان گفت که حضرت زینب پیام رسان نهضت عاشورا و کربلای حسینی است.

واحدی افزود: خانواده شهدا نیز پیام آور شهدا هستند که در ظاهر حضور ندارند اما ساده زیست هستند و مراقب اعمال ما هستند.

وی اعلام کرد: اگرچه شهدا به دیار خود شتافتند اما خانواده شهدا باید با عظمت و عزم راسخ ایستادگی کنند و از انقلاب دفاع کنند چرا که ما ادامه دهنده راه و خط شهدا هستیم.

وزیر کشور تاکید کرد: شهدا با تمام وجود در خدمت نظام و انقلاب بودند لذا با تسلیت به خانواده شهدا هر مشکلی حل می شود.

وزیر کشور با مادر شهیدان محمدحسین و علیرضا ضرابیان، مادر شهیدان هادی و عباس هاشمی فرید، مادر شهیدان رضا و مهدی رمضانی پور و مادر شهیدان حسین و جعفر عبادی دیدار و گفتگو کرد.

رئیس بنیاد شهید شهرستان همدان در این دیدرا گفت: جعفر عبادی در اردیبهشت 65 در درگیری با دشمن در عملیات فاو و همچنین برادرش حسین در بهمن 63 در منطقه سومار بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسیدند. .

  اعلام سهمیه استخدامی آموزش و پرورش - اندیشه معاصر

احمد وحدت افزود: هادی هاشمی فرید در آبان 58 در منطقه عملیاتی چنگله و برادرش حسین در آبان 66 در منطقه عملیاتی گامو بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسیدند.

وی افزود: رضا رمضانی پور در سال 1395 در منطقه عملیاتی شلمچه و برادرش مهدی در آبان 1395 در منطقه عملیاتی ابوالفتح عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: محمدحسین ضرابیان در روز قدس سال 61 بر اثر بمباران هوایی نماز جمعه همدان و برادرش در تیرماه 67 در منطقه عملیاتی ماوات بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسیدند.

احمد وحیدی وزیر کشور صبح امروز برای بازدید از پروژه های عمرانی استان به ویژه پروژه آبرسانی همدان و همچنین بازدید از پایگاه شکاری شهید نوژه و شرکت در برخی برنامه های اجرایی وارد همدان شد.

وزیر کشور در بدو ورود به همدان مورد استقبال رسمی استاندار همدان، اعضای شورای تامین و فرماندهان نظامی قرار گرفت.

وحیدی پس از ورود به همدان برای ایراد سخنرانی در مراسم روز پدافند هوایی به پایگاه هوایی شهید نوژه همدان رفت و با حضور بر مزار شهدای گمنام در آن پایگاه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

بازدید از گلخانه گل رز (کریجان)، بازدید از خط لوله 16 کیلومتری آب شرب همدان (بای پس) و بازدید از پارک علم و فناوری از برنامه های وزیر کشور در همدان بود.

حضور در جلسه هیئت آب و هیئت تامین آب یکی از برنامه های وحیدی برای سفر یک روزه به همدان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید