راه اندازی سیستم حفاری هوشمند – آژانس آنا

1076798 فقط خبر

محمدرضا گرمسیری در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از راه اندازی سامانه هوشمند معدن در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان خبر داد و گفت: مهندسی صنایع و مهندسی کامپیوتر برای اولین بار این سامانه را در ایران. این سیستم کاملاً از طراحی تا اجرا در داخل کشور و توسط اساتید این واحد دانشگاهی ساخته شده است.

وی در تشریح پیوند دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان با صنعت گفت: این دانشگاه در 16 سال گذشته ارتباط موثری با صنعت بزرگ معدنی استان کرمان داشته و هم اکنون به طور میانگین دو طرح فوق برنامه را اجرا می کند. در صنایع معدنی این استان مانند شرکت ملی صنعت مس ایران، میدکو، شرکت صنعتی معدنی گل گهر، شرکت سنگ آهن گهرزمین و غیره. تمام پروژه ها بر افزایش بهره وری در صنایع تمرکز دارند و به چند دسته تقسیم می شوند که شامل پروژه هایی با هدف طراحی و مکان یابی قطعات و تجهیزات، بهینه سازی فرآیند، مطالعات فنی، شبیه سازی، مدل سازی فرآیندها و پروژه های حوزه استخراج هوشمند می شود.


بیشتر بخوانید:

نمایش 15 محصول فناورانه طبیعی و گیاهی در نمایشگاه عصر امید

تجزیه و تحلیل تکنولوژیکی و برندسازی عسل

تبدیل دی اکسید کربن به اکسیژن با فیلتراسیون فرآیند نفوذ زباله

تولید ماشین آلات سنگ شکن و تجهیزات مربوطه


عضو هیأت علمی گروه مهندسی معدن دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان افزود: گروه های مختلف مهندسی معدن وجود دارد که می تواند باعث بهبود و افزایش بهره وری شود. در سال های اخیر پروژه های متعددی با هدف طراحی و مکان یابی قطعات و تجهیزات، بهینه سازی فرآیندها و مطالعات فنی و شبیه سازی و مدل سازی فرآیندها توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان انجام شده است که به دلیل تحریم های سرکوبگرانه، تهیه تجهیزات فنی و فنی، امکان واردات آن وجود ندارد. برنامه ریزی اقتصادی برای افزایش ظرفیت کارخانه ها و در نهایت ایجاد ساختار مدون برای آموزش، صلاحیت و توسعه کارکنان.

  همچنان حکایت بازیکن پرسپولیس که از علی کریمی تشکر کرد

گرمسیری گفت: در دنیای امروز معادن باکیفیت استخراج می شود در حالی که در ایران معادن نسبتاً پایین است. از سوی دیگر هزینه های تولید در معادن به شدت افزایش یافته است، بنابراین باید از روش ها و رویکردهای جدید برای کاهش هزینه های تولید استفاده کنیم. این روش ها شامل استخراج معدن، ژئومتالورژی، سیستم های مدیریت پیشرفته، کشف دانش و هوشمندی است. برای دستیابی به این روش ها، تمامی اطلاعات و داده ها باید ثبت، پاکسازی، پردازش و در قالب یک سیستم هوشمند ارائه شوند.

به گزارش آنا، دومین رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» به منظور ارائه و ارائه تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه به منظور فراهم کردن بستر ایجاد استارت آپ ها برگزار شد. و کسب و کارهای دانش بنیان و فرصت های شغلی برای دانشجویان در چهلمین سالگرد تاسیس این دانشگاه با شعار هزار گروه پژوهشی و زیرساخت، هزار ایده و استارت آپ و هزار شرکت فناور و خلاق برنامه ریزی شده است.

مراسم سراسری گام دوم (عصر امید) به مدت چهار روز از ساعت 8 تا 11 هورداد سال 1401 در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران برگزار شد و بخشی از عملیات 40 ساله انقلاب اسلامی بود. دانشگاه آزاد در رشته های مختلف آموزشی منابع انسانی، فرهنگی و اقتصادی، علوم پزشکی، فنی و مهندسی، علوم انسانی و …

انتهای پیام/4121/

دیدگاهتان را بنویسید